Nájdi si prácu na zimáku

Školský servis.sk, 24. februára 2018 9:10

2. ročník Veľtrhu kariéry a pracovných príležitostí.

Foto: UMB Banská Bystrica


Banská Bystrica 24. februára (SkolskyServis.sk) - Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici (UMB) a UMB Hockey Team (univerzitný hokejový tí) pod záštitou rektora Vladimíra Hiadlovského v spolupráci s mestom Banská Bystrica organizujú podujatie Zo školy na zimák – Univerzitný deň pracovných príležitostí. Dňa 27. februára 2018 od 14.00 hod. sa zimný štadión zmení na veľtrh, kde si študenti Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici a široká verejnosť môže nájsť prácu, brigádu či stáž.

Športový zážitok garantuje majstrovský zápas Európskej univerzitnej hokejovej ligy medzi UMB Hockey Team a HC MASARYK UNIVERSITY. Kvalitu veľtrhu a široké spektrum voľných pracovných pozícií garantuje 24 vystavovateľov rôzneho zamerania.

Tento rok prijalo pozvanie 14 vystavovateľov pôsobiacich v rámci Banskobystrického samosprávneho kraja a 10 vystavovateľov je priamo z Banskej Bystrice.

Hlavným partnerom podujatia je spoločnosť Amazon, ktorá ponúka pre vysokoškolákov široké spektrum stáží na Slovensku a v Česku. Prináša im tak možnosť naštartovať svoju kariéru v dynamicky sa rozvíjajúcej spoločnosti. V priestoroch štadióna prezentujú voľné pracovné miesta tri personálne agentúry, ktorých klientami sú nielen regionálne spoločnosti, ale aj zahraničné a nadnárodné spoločnosti otvárajúce dvere záujemcom o prácu aj v zahraničí.Návštevníci veľtrhu majú možnosť nielen získať prehľad o ponuke voľných pracovných miest a o požiadavkách na obsadenie ponúkaných pozícii, ale aj priamo odovzdať svoj životopis do rúk jednotlivých vystavovateľov.
Podujatie Zo školy na zimák má aj tento rok benefičný charakter. Výťažok z dražby dresov hráčov univerzitného tímu bude venovaný združeniu Svetielko nádeje, ktoré Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici podporuje už druhý rok.

Program podujatia:
14:00 – 17:00 prezentačné stánky firiem a neziskových organizácií
14:20 – 14:45 rozcvička hokejových tímov na ľadovej ploche
15:00 – 17:00 zápas

Foto:

Téma TASR