Nadšenci počítačových hier si zmerajú sily na festivale UNIZA Masters

TASR, 16. februára 2018 9:18

Festival pre návštevníkov otvoria o 13. hodine v rámci Media day, ktorý bude doplnený o turnaje bez registrácie.

Žilina 16. februára (TASR) – Žilinská univerzita (ŽU) otvorí v piatok na tri dni brány nadšencom počítačových a konzolových hier, ktorí si zmerajú sily na festivale UNIZA Masters EXPO v priestoroch Novej menzy ŽU v Žiline. TASR o tom informovala Martina Slavíková z oddelenia pre medzinárodné vzťahy a marketing ŽU.
Foto: felcity.sk

Elektronický šport (pro-gaming) je podľa nej športové súťaženie viacerých hráčov v počítačových hrách. "V súčasnosti už nie je o nič menej hodnotným športom ako futbal či hokej. A keďže táto aktivita je vyhľadávanou formou oddychu pre študentov nie iba počas skúškového obdobia, Elektrotechnická fakulta ŽU spojila sily so spoločnosťou KOALAN, ktorá organizuje gamingové turnaje po celom Slovensku a vytvorili festival UNIZA Masters," uviedla Slavíková.

"Elektrotechnická fakulta sleduje trendy vo svete, kde sa e-šport stáva bežnou športovou aktivitou. Štúdium je dôležité, no všetci vieme, že od kníh si treba niekedy aj oddýchnuť. Našou úlohou je pripraviť študentom vynikajúce podmienky nielen z pohľadu štúdia, ale aj mimoškolských aktivít. Okrem toho takéto akcie vytvárajú priestor mladým talentom a pomáhajú rozvíjať tímového ducha. Veríme, že medzi účastníkmi sa nájdu záujemcovia o štúdium na našej univerzite," podotkol dekan Elektrotechnickej fakulty ŽU Pavol Špánik.

Festival pre návštevníkov otvoria o 13. hodine v rámci Media day, ktorý bude doplnený o turnaje bez registrácie. "V sobotu a nedeľu sa bude súťažiť v turnajových hrách Counter Strike, HearthStone, FIFA 18 a Clash Royale. UNIZA Masters však nie je len o turnaji v e-športe, na svoje si prídu aj diváci. Virtuálna realita, prezentácia nových technológií, najvýkonnejšie počítačové zostavy, zaujímavé súťaže a rôzne technologické novinky budú pripravené pre návštevníkov UNIZA Masters v rámci sprievodného programu EXPO," dodala Slavíková.

Téma TASR