Na UMB v B. Bystrici je dnes deň kariéry, prácu ponúka 26 spoločností

TASR, 17. októbra 2017 8:49

Cieľom podujatia je podporiť študentov a absolventov univerzity pri hľadaní a sprostredkovaní práce, brigády, stáže a praxe v spoločnostiach národného aj medzinárodného charakteru.

Foto: UMB Banská Bystrica


Banská Bystrica 17. októbra (TASR) - Univerzitný deň kariéry (UDK) sa dnes už po ôsmy raz koná v priestoroch historickej budovy Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici. Cieľom podujatia je podporiť študentov a absolventov univerzity pri hľadaní a sprostredkovaní práce, brigády, stáže a praxe v spoločnostiach národného aj medzinárodného charakteru.

"Študenti majú zároveň možnosť nadviazať spoluprácu, ktorú môžu zužitkovať pri tvorbe svojich záverečných prác," uviedla pre TASR hovorkyňa UMB Dana Straková.

Podujatie je medzi študentmi veľmi obľúbené. Prvého ročníka, ktorý sa konal v roku 2010, sa zúčastnilo približne desať vystavovateľov, no navštívilo ho asi len 50 študentov a absolventov. Minuloročný UDK privítal už 25 prestížnych spoločností a približne 400 študentov a absolventov školy. "Na tohtoročné Univerzitné dni kariéry prijalo pozvanie 26 regionálnych a nadnárodných spoločností," pripomenula Straková. Sú medzi nimi aj spoločnosti, ktoré patria do desiatky najväčších zamestnávateľov na Slovensku.

UDK je rozdelený do dvoch sekcií – do výstavnej sekcie a sekcie Career Fair. V tej prvej sa prezentujú vystavovatelia prostredníctvom svojich stánkov. Návštevníkom UDK je k dispozícii počas celého podujatia aj kariérová poradkyňa, ktorá im poskytuje bezplatné kariérové poradenstvo.

Sekcia Career Fair prináša prednášku absolventa Ekonomickej fakulty UMB Juraja Kováča s názvom Ako začať s holým zadkom, ktorý je mimo iného aj autorom úspešných projektov ako Rozbehni sa, Najlepší nápad a Social Impact Award.

UDK organizuje Kariérne centrum UMB v B. Bystrici pod záštitou rektora UMB Vladimíra Hiadlovského.


Téma TASR