Mladí ľudia sa môžu prihlásiť do inovátorskej súťaže Falling Walls Lab

TASR, 11. marca 2018 8:56

Výskumníci, vedci, inovátori z radov študentov, pedagógov, ale aj podnikateľov sa môžu do súťaže prihlásiť do 13. mája.

Bratislava 11. marca (TASR) – Priestor na prezentáciu inovatívnych myšlienok a výskumných projektov z rôznych vedných disciplín a oblastí ponúka podujatie Falling Walls Lab. Výskumníci, vedci, inovátori z radov študentov, pedagógov, ale aj podnikateľov sa môžu do súťaže prihlásiť do 13. mája. TASR o tom informovala Lenka Miller z oddelenia vzťahov s verejnosťou Univerzity Komenského v Bratislave.
Univerzita Komenského v Bratislave Foto: TASR

Každý účastník má na svoju prezentáciu tri minúty. "Víťaz každého z podujatí Falling Walls Lab v jednotlivých krajinách získava miestenku na svetové finále, ktoré sa uskutoční 8. novembra v Berlíne, a lístok na konferenciu o deň neskôr," uviedla Miller. Do berlínskeho finále postupuje 100 účastníkov z celého sveta. Každý z nich dostane príležitosť prezentovať svoj výskum, iniciatívu či podnikateľský model v trojminútovom formáte pred porotou zloženou z akademikov, vedcov a zástupcov biznisu. Traja víťazi získajú finančnú výhru.

Spomedzi prihlásených následne porota vyberie účastníkov národného finále, ktorí budú súťažiť o miesto vo svetovom finále Falling Walls Lab. Finále na Slovensku sa uskutoční 31. mája v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.Téma TASR