Medzinárodné ekumenické vedecké sympózium v Košiciach

František Trstenský, 6. novembra 2017 14:58

Na Teologickej fakulte v Košiciach Katolíckej univerzity v Ružomberku si pripomenú 500. výročie reformácie medzinárodným ekumenickým vedeckým sympóziom.

Košice 6. novembra (SkolskyServis.sk) - Uskutoční sa v dňoch 13. a 14. novembra 2017 v priestoroch Teologickej fakulty na Hlavnej 89 v Košiciach. Hlavným hosťom bude emeritný biskup Evanjelickej cirkvi a. v. Július Filo.
Foto:

Prvý deň chystajú program pre delegátov z Ukrajiny. Navštívia viaceré farnosti a stretnú sa na spoločnej bohoslužbe s ekumenickou časťou v Kostole sv. Antona Paduánskeho o 16:30 hod. Večer sa zúčastnia na premiére oratória Umučenia Pana Ježiša Krista v Kostole Najsvätejšej Trojice. Druhý deň je plánované sympózium. Vystúpi usporiadateľ, dekan Teologickej fakulty Cyril Hišem, primátor mesta Košice Richard Raši a Jaroslav Széles, moderátor Ekumenického spoločenstva cirkví na území mesta Košice.

V programe je aj vystúpenie biskupa Fila a prof. Antona Konečného (s prednáškou „Podnety z podujatia Medzinárodný Ekumenický týždeň 2017 v Ríme pri príležitosti 500. výročia reformácie“.

Téma TASR