V Mlynskej doline otvorili opravené manželské internáty

Tomáš Gerši, 13. mája 2015 17:24

Vyše 500 študentov sa môže tešiť na nové internáty v Mlynskej doline za viac ako 4 milióny eur.

Zo slávnostného otvorenia zrekonštruovaného internátu "Manželské internáty" vo Vysokoškolskom meste Ľudovíta Štúra Foto: Tomáš Gerši Foto: TASRBratislava 13. mája (SkolskyServis.sk) - Študenti vo Vysokoškolskom meste Ľ. Štúra Univerzity Komenského sa dočkali. Prestrihnutím pásky dnes rektor Univerzity Komenského v Bratislave Karol Mičieta a riaditeľ internátov Róbert Gula oficiálne otvorili zrekonštruované Manželské internáty v Mlynskej doline. „Dokázali sme aspoň z časti urobiť to, čo je veľmi potrebné. Zlepšovať akademické prostredie nielen v škole, ale aj na internáte a umožniť väčšiemu počtu študentov bývať v primeraných a dostupných možnostiach internátov,“ zdôraznil rektor Karol Mičieta.

Zo slávnostného otvorenia zrekonštruovaného internátu "Manželské internáty" vo Vysokoškolskom meste Ľudovíta Štúra Foto: Tomáš Gerši Foto: TASR


Prví študenti sa na nové komfortné bývanie môžu tešiť už začiatkom júla. V jedno a dvojlôžkových izbách si svoje miesto nájde vyše päťstovka študentov. Záujemcovia o nové ubytovanie však budú musieť siahnuť hlbšie do vrecka. „Cenu bytného v týchto chvíľach nemáme ešte určenú, no bude to určite vyššie ako v ostatných internátoch, lebo toto je najvyšší štandard, ktorý dnes ponúkame,“ spresnil riaditeľ internátov Róbert Gula.Rekonštrukcia trvajúca vyše roka zhltla viac ako 4 milióny eur. Internáty ale finančnú podporu od štátu nedostali. „Vynaložené finančné prostriedky na rekonštrukciu internátov sú hradené z vlastných finančných zdrojov, ktoré si internáty zarobili a roky kumulovali z vlastnej podnikateľskej činnosti,“ informuje Gula. Vďaka činnostiam ako poskytovanie letného ubytovania, reklamná činnosť či prenájom nebytových priestorov sú internáty na podobné projekty finančne nezávislé od príspevkov zo štátu.

Študenti už mohli bývať v novom

S opravami zastaraných internátov mali začať už v roku 2013. Avšak kvôli prieťahom vo verejnom obstarávaní sa celý proces posúval. Internáty v bratislavskej Mlynskej doline nie sú v rukách súkromníka, ale Univerzity Komenského, a teda aj štátu. Nezostávalo teda nič iné, len počkať na ukončenie verejného obstarávania. Dnes sú však práce na objektoch A,B,C a D úspešne dokončené a internáty odovzdané do užívania.

Slávnostného odovzdania internátov do užívania sa mal zúčastniť aj prezident Andrej Kiska, no pre iné pracovné povinnosti svoju neúčasť ospravedlnil.Prečítajte si aj:

V Mlynskej doline odovzdali študentke izbu za 10 tisíc eur
Študenti v bratislavskom študentskom mestečku prídu o balkóny

Téma TASR