Študentka Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach bodovala na univerziáde

Školský servis, 17. februára 2017 14:07

Barbara Kantorová študuje na Lekárskej fakulte UPJŠ študijný program Fyzioterapia, ktorý je jej kvôli športovej aktivite veľmi blízky a je so športom i pohybom všeobecne úzko spätý.

Študentka Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach bodovala na univerziáde Foto: LF UPJŠ KošiceKošice 17. februára (SkolskyServis.sk) - Študentka Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach Barbara Kantorová nedávno bodovala v superkombinácii na Svetovej zimnej univerziáde, keď v kazašskom Almaty vybojovala pre Slovensko bronzovú medailu. Na tomto športovom podujatí tiež zaznamenala 5. miesto v superobrovskom slalome.

Barbara Kantorová študuje na Lekárskej fakulte UPJŠ študijný program Fyzioterapia, ktorý je jej kvôli športovej aktivite veľmi blízky a je so športom i pohybom všeobecne úzko spätý. Je presvedčená, že jej štúdium fyzioterapie pomôže nielen pri jej športovej kariére využitím rozsiahlych znalostí z anatómie a fyziológie, ale tiež, že v budúcnosti dokáže spojiť svoje športové skúsenosti so získaným odborným pohľadom a bude tak môcť radiť iným športovcom a pomáhať ľuďom s pohybovými ťažkosťami.

„Je dosť náročné absolvovať vysokoškolské štúdium a robiť popri tom šport na vysokej úrovni zároveň. Vďaka ústretovosti ľudí na univerzite sa mi to však darí a mám veľkú radosť, že som opäť prispela k úspešnej reprezentácii Lekárskej fakulty UPJŠ v zahraničí,“ hovorí Barbara Kantorová, podľa ktorej boli preteky v alpskej kombinácii samé osebe celkom náročné.

„Najskôr nám pretekový deň prekazilo počasie. Dve kolá boli tak rozdelené na dva dni, pričom došlo k výmene disciplín a začínalo sa slalomom. Druhý deň na kolo Super G počasie stále nebolo ideálne a viditeľnosť zhoršená. Navyše, rozhodnutím organizátorov sme štartovali v jednej trati po mužoch, čo spôsobilo jej značné sťaženie, štart sa niekoľko krát posúval a únava narastala... Dôležitejšiu rolu nakoniec zohrávala mentálna sila, než samotná výkonnosť, a mne tá moja stačila na bronz, ktorý bol zároveň prvým cenným kovom získaným pre slovenskú výpravu na Svetovej zimnej univerziáde v Almaty,“ poznamenáva študentka.

Nešlo pritom o jej prvý takýto úspech. Na univerziáde v talianskom Trentine v roku 2013 získala Barbara Kantorová striebornú medailu a vlani bodovala na Univerzitných majstrovstvách SR vo Vyšnej Boci, kde získala prvé miesto v obrovskom slalome žien.

Dekana Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach prof. MUDr. Daniela Pellu, PhD. úspech Barbary Kantorovej na športovom poli teší nielen ako predstaviteľa fakulty, ktorú táto športovkyňa zviditeľňuje doma i v zahraničí, ale aj ako náruživého lyžiara...

„Ako milovník bieleho športu Barbarinu športovú kariéru pozorne sledujem a krátko po získaní bronzu na zimnej univerziáde som jej osobne zagratuloval. Určite je to pre ňu významný úspech a pre Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a jej Lekársku fakultu je to pekné zviditeľnenie na športovom poli. Som presvedčený,
že o Barbare Kantorovej ešte budeme v súvislosti s jej úspechmi počuť a ja jej samozrejme držím palce, aby sa jej darilo tak v športe, ako aj štúdiu a osobnom živote!“ konštatoval prof. MUDr. Daniela Pellu, PhD.

RNDr. Jaroslava Oravcová, LF UPJŠ

Téma TASR