Kristína v Seattli

Branislav Zlocha, 16. mája 2018 11:19

Alebo príbeh študentky Vysokej školy manažmentu/City University of Seattle, ktorá využila možnosť zažiť štúdium priamo v centrále City University v Seattle.

Bratislava 16. mája (SkolskyServis.sk) - Kristína je študentkou VŠM/CityU v duálnom programe magisterského a MBA štúdia v angličtine. V roku 2018 sa rozhodla, že využije príležitosť stráviť jeden trimester priamo v centrále City University v Seattle a zažiť školu a mesto Seattle so všetkým, čo severozápad USA ponúka. Jej rozhodnutie ísť študovať priamo do Seattle hodnotí ako jedno z jej najlepších rozhodnutí v živote. Pred odletom do USA sme sa s Kristínou dohodli, že zmapujeme jej pobyt a sprostredkujeme jej americký príbeh aj pre iných študentov, ktorí by mali chuť zažiť CityU a Seattle v jeho plnej kráse na vlastnej koži.

Štúdium priamo v centrále City University v Seattle Foto:


Kristínina cesta sa začala prípravou študijného pobytu, kedy si cez školu zistila všetky potrebné informácie o ubytovaní, predmetoch študijného programu a meste samotnom. Kristínu sme nakontaktovali na našich amerických kolegov v centrále City University of Seattle a dôkladne sme naplánovali jej pobyt tak, aby všetko klaplo tak, ako má. Po prílete viedli prvé Kristínine kroky priamo na internát, ktorý pred niekoľkými rokmi vybudovala v Seattli partnerská Cornish University s podporou City University a kde má CityU ubytovacie kapacity pre zahraničných študentov.

Ako hovorí o svojej ceste do školy samotná Kristína: “každý deň, keď idem do školy, prechádzam cez downtown Seattle medzi mrakodrapmi a popri prvom Amazon virtuálnom obchode kde sa už neplatí ani kartou a okolo Amazon centra, ktoré je vybudované vo forme sklených bublín, vnútri ktorých sa nachádzajú zelené oázy, takže sa cítim ako v pralese.”

Štúdium priamo v centrále City University v Seattle Foto:


Popri samotnom štúdiu na CityU Kristína využíva všetok voľný čas na návštevy toho najzaujímavejšieho, čo Seattle a jeho okolie ponúka. Stihla už navštíviť aj kaviareň - prvý Starbucks na svete, kde táto globálna spoločnosť začala svoju úspešnú podnikateľskú misiu, spoznala tajomstvá apartmánu Mr. Greya z filmu “50 Shades of Grey”, či absolvovala exkurziu do výroby Boeingu, kde sa vyrábajú oceľové tátoše od Boeingu 777 až po Boeing 787 Dreamliner, prvého kompozitného lietadla na svete.


A ako toto všetko hodnotí Kristína? “Seattle je naozaj super mesto, odporúčam každému študentovi využiť túto príležitosť Vysokej školy manažmentu/CityU of Seattle pricestovať sem a študovať jeden trimester priamo tu, v USA. Človek získa nové vedomosti a poznatky, ako aj krásne spomienky na štúdium a mesto, stretne nových ľudí, spozná svet z inej perspektívy, každý deň sa naučí niečo nové, na čo doma nemá príležitosť. Škola a štúdium sú vynikajúce a učiť vás budú manažéri z Boeingu, Microsoftu alebo Amazonu, ktorí vnášajú do štúdia ich vlastnú prax a poučenie, ktoré naozaj stoja za to!”


Pre viac informácií o možnostiach štúdia priamo v centrále City University of Seattle v USA kontaktujte Mgr. Elu Csibovú, e-mail: ecsibova@vsm.sk. Pre informácie o podmienkach prijatia na štúdium na VŠM/CityU kontaktujte: trencin@vsm.sk (pre záujemcov o štúdium v Trenčíne) alebo bratislava@vsm.sk (pre záujemcov o štúdium v Bratislave).

Štúdium priamo v centrále City University v Seattle Foto:

Téma TASR