Prezident A.Kiska ocenil knihu fotografií talentovanej rómskej mládeže

TASR, 20. januára 2018 7:45

Vznikla v rámci rovnomenného medzinárodného projektu, kde Slovensko zastupovala Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave v spolupráci s občianskym združením Rúbanka.

Trnava 20. januára (TASR) - Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska ocenil publikáciu Fotoroma, prezentujúcu fotografické práce talentovanej rómskej mládeže. Vznikla v rámci rovnomenného medzinárodného projektu, kde Slovensko zastupovala Fakulta masmediálnej komunikácie (FMK) Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave v spolupráci s občianskym združením Rúbanka.
V Muránskej Dlhej lúke Foto: Fotorama

Tím pedagógov a študentov UCM spolu s talentovanou rómskou mládežou absolvovali workshopy v Muránskej Dlhej Lúke a Jelšave, na ktorých sa učili základné techniky fotografovania a kompozície. Projekt vyvrcholil vlani v novembri na medzinárodnej konferencii Marketing Identity v Smoleniciach, kde sa konala výstava najlepších prác. Výstupom bola publikácia prezentujúca tieto fotografie. "Teší nás, že na Slovensku vznikajú projekty, ktoré pomáhajú postupne otvárať našu krajinu, podporujú dialóg a ukazujú cestu k lepšej a tolerantnejšej spoločnosti. Radi by sme touto cestou vyslovili uznanie všetkým, ktorí sa na projekte Fotoroma podieľali," uviedol v ďakovnom liste Juraj Martaus z oddelenia regionálnej politiky Kancelárie prezidenta SR.

Dekanka FMK Dana Petranová dodala, že ich ocenenie tvorcov potešilo. "Spoločnými silami sme dokázali pomôcť talentovaným deťom, ktorých osud a často aj životné podmienky nie sú jednoduché. Svojím talentom však presvedčili všetkých, že nie je dôležité to, odkiaľ pochádzate, ale či dostanete príležitosť svoje nadanie rozvíjať," dodala dekanka. Informoval Peter Krajčovič z PR kabinetu FMK.


Téma TASR