Istropolitana Projekt mení program po otváracom ceremoniáli

TASR, 8. júna 2018 14:11

Organizátori festivalový program upravili v súvislosti s podujatím Spravodlivosť pre Henryho, na ktorom si účastníci uctia pamiatku Henryho Acordu z Filipín, obete brutálneho útoku.

Bratislava 8. júna (TASR) - Hlavné mesto je od piatka dejiskom 22. ročníka medzinárodného festivalu divadelných vysokých škôl Istropolitana Projekt 2018. Organizátor šesťdňového podujatia, Divadelná fakulta Vysokej školy múzických umení v Bratislave, mení program úvodného dňa.
Foto:

"Vzhľadom na dnešnú pietnu spomienku venovanú Henrymu sme sa spolu s vedením VŠMU rozhodli sprievod po otváracom ceremoniáli skrátiť len na happening priamo pred novou budovou SND po prvom predstavení slovinského súboru," uviedla pre TASR Barbora Bakošová, PR manažérka projektu. Pôvodne mali mladí divadelní v prvý deň festivalu zabaviť Bratislavčanov i návštevníkov hlavného mesta sprievodom, ktorý sa mal začať pred SND pokračovať cez Šafárikovo námestie, Námestie SNP, Hlavné námestie, Hviezdoslavovo námestie, Starý most až k Divadlu Aréna. Organizátori festivalový program upravili v súvislosti s podujatím Spravodlivosť pre Henryho, na ktorom si účastníci uctia pamiatku Henryho Acordu z Filipín, obete brutálneho útoku.

V priebehu Istropolitana Projektu 2018 sa na doskách šiestich bratislavských divadiel predvedie 16 súborov mladých divadelných profesionálov. So svojimi súťažnými inscenáciami sa predvedú študenti z Ruska, Izraela, Nemecka, Arménska, Slovinska, Česka či Talianska. Predstavenia sa hrajú v Štúdiu SND, na Malej scéne STU, v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava, Divadle Aréna a na domovskej scéne DF VŠMU - Divadle Lab. V programe festivalu ďalej figurujú workshopy a diskusie s osobnosťami dramatického umenia.Téma TASR