Imagine Dragons hlásia návrat!

Frederika Petrovská, 20. novembra 2017 9:35

Známa americká skupina zavíta opäť do Európy. Naposledy sa objavili aj na Slovensku a to v roku 2016. Teraz si ich budeme môcť opäť vychutnať u našich susedov.

Imagine Dragons Foto: Imagine Dragons


Bratislava 20. novembra (SkolskyServis.sk) - Skupina Imagine Dragons, v súčasnosti najznámejšia skupina, opäť zavíta na svojom turné pod názvom Evolve world tour, do Európy. Americká popová a alternatívne rocková skupina z Las Vegas bola založená v roku 2008. Skupina sa najskôr preslávila v meste Prove v Utahu, až neskôr sa presťahovala do Las Vegas, rodného mesta speváka skupiny Dana Reynoldsa. Následne nahrali a vydali tri extended play ( EP). Prvé dve, pod názvami Imagine dragons a Hell and Silence, nahrali v roku 2010 v Bottle Born Studios a o rok neskôr bola vydaná tretia, It´s Time. Skupina je známa najmä svojimi skladbami, ktoré sú pozitívne, povznášajúce a človeku sa z nich tvorí husia koža.

Samotní členovia kladú veľký dôraz na svoje texty, v ktorých nepoužíva vulgárne slová, rovnako aj na koncertoch. Úspech skupiny začal podpísaním zmluvy s nahrávacou spoločnosťou Interscope Records a krátko na to bola pieseň „It´s Time“, vydaná ako singel a umiestnila sa v Top 5 skladbách v rebríčkoch Billboard Alternative a Billboard Rock. Skladba sa zároveň stala sa tak prvým singlom kapely, ktorý sa umiestnil v najlepšej pätnástke. Pieseň tiež drží rekord za najdlhší časový úsek v najlepšej desiatke v Alternative rebríčkoch. Hudobný videoklip k piesni bol vydaný v apríli 2012 a skupina sa stala Najlepším umelcom týždňa. Videoklip bol následne nominovaný na MTV Video Music Award a to v kategórii najlepšie rockové video. Skladba „It's Time“ sa v novembri 2012 stala platinovým singlom. Skupine sa tak otvorili dvere do sveta hudby a popredným umelcov a začal sa kolotoč vystúpení, točenia a nahrávania. Ich piesne boli taktiež použité v traileroch pre celovečerné filmy „Ten, kto stojí v kúte“, „The Words“ a „Hostiteľ“. Veľkému úspechu singlu „Radioactive“, tiež pomohol fakt, že zaznel v launch traileri hry „Assassins Creed 3“.Po vydaní viacerých singlov, skupina podnikla svoje prvé turné, prostredníctvom ktorého navštívili Kanadu, Spojené štáty a niekoľko štátov v Európe. Skupina Imagine Dragons sa objavila naposledy v Bratislave a to v roku 2016, no hlási návrat už v roku 2018, Slovensko však vynechá. Pri vydaní tretieho štúdiového albumu Evolve (ƎVOLVE ), líder skupiny vysvetlil , že názov bude „evolúcia pre Imagine Dragons“. Najnovší album je propagovaný 3 hlavnými piesňami, ktoré získavajú popredné miesta vo svetových rebríčkoch a to „Believer“, „Whatever it takes“ a „Thunder“.

Svetové turné, ktoré nesie rovnaký názov ako album, sa začalo v septembri v Severnej Amerike. Od začiatku septembra skupina prešla krajiny od Severnej Ameriky a už v roku 2018 sa na ňu môžeme tešiť aj u našich susedov. Imagine Dragons čakajú miesta ako Singapur, Tokio, Hongkong, Bangkok, Paríž, Belgicko, Madrid, Londýn, Štokholm, alebo Oslo. Skupina je známa svojimi vystúpeniami, bez zbytočné veľkých a prehnaných efektov sa snaží klásť dôraz na jednotlivé skladby a komunikáciu s publikom.

Na poslednom koncerte v Bratislave, sa prihovoril publiku o jeho kamarátke s rakovinou a taktiež poďakoval za zdravie a možnosť vystupovať aj na Slovensku. Svojim otvoreným a priamym vystupovaním si tak upevnil puto s publikom, ktoré bolo z koncertu nadšené. Jednotlivý členovia skupiny si nechávajú pri koncertoch priestor, aby sa mohol prejaviť každý z nich. Najbližšie pri nás sa objavia v Prahe v O2 aréne, ale aj vo Viedni, kde si ich budete môcť naplno vychutnať.

Verím, že tam zavíta nie jeden fanúšik skupiny, rovnako ako ja a popri utieraní si sĺz z výbornej atmosféry, budem ďakovať, že existujú kvalitné hudobné skupiny, so skladbami, ktoré vyvolávajú zimomriavky.

Frederika Petrovská (Univerzita Komenského)

Verím v karmu. Milujem zvieratá, priateľov a dobré jedlo.

Téma TASR