Hosť na KU bude hovoriť o prenasledovaní kresťanov

František Trstenský, 11. februára 2018 8:24

So začiatkom letného semestra má opäť svoje pravidelné miesto intelektuálno-formačná aktivita „Hosť na KU.“

Ružomberok 11. februára (SkolskyServis.sk) - V utorok 13. februára v tradične netradičnom čase o 16:16 hod. vo Výstavnej sieni Rektorátu Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) vystúpi so svojou prednáškou Ing. Július Kahanec. Bude hovoriť na tému: Prenasledovanie kresťanov. Účastníci sa dozvedia, aká je situácia kresťanov vo svete a prečo a akým spôsobom môžeme kresťanom prenasledovaným v rôznych oblastiach sveta pomáhať.

Ing Július Kahanec je dlhoročným spolupracovníkom českej pobočky organizácie Kresťanská medzinárodná solidarita (CSI). Je riaditeľom a hlavným organizátorom podujatia „Akademické týdny“, ktoré sa každoročne koná v Novom Městě nad Metují.

Podujatie „Hosť na KU“ je intelektuálno-formačnou aktivitou, ktorej cieľom je ponúknuť intelektuálny a duchovný rast spoločenstva KU ako aj záujemcov z mimo univerzitného prostredia. Hosťami sú zaujímavé osobnosti z akademického, spoločenského a duchovného prostredia, ktorí priblížia svoju prácu a aktivitu a boli tak inšpiráciou pre mladých ľudí. Podujatie je vždy otvorené aj pre verejnosť.

Téma TASR