Footgolfový turnaj privítal športovcov, médiá, najlepších hráčov sveta

Školský servis, 17. mája 2018 13:31

O titul súťažili futbalové tímy z Fortuna ligy MŠK Žilina, ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín spolu s tímom športových redaktorov RTVS, TV Markíza a novinárov z denníka Šport.

Trnava 17. mája (SkolskyServis.sk) - Tímy z najvyššej slovenskej futbalovej ligy a športoví novinári si po roku opäť zmerali sily na 2. ročníku footgolfového turnaja športových osobností a médií, ktorý zorganizovala Fakulta masmediálnej komunikácie UCM v Trnave. Turnaj sa uskutočnil v areáli hotela Agatka na Čiernej Vode v Chorvátskom Grobe.

Foto: UCM Trnava


O titul súťažili futbalové tímy z Fortuna ligy MŠK Žilina, ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín spolu s tímom športových redaktorov RTVS, TV Markíza a novinárov z denníka Šport. Desiatku súťažných družstiev doplnili tímy hercov, moderátorov, spevákov a športovcov MUFUZA spolu s tímami pedagógov a študentov FMK UCM v Trnave. Špeciálnymi hosťami turnaja boli súčasné svetové špičky vo footgolfe – minuloročná svetová jednotka a aktuálny líder svetového rebríčka Ben Clarke z Veľkej Británie, aktuálna svetová dvojka Nico García z Argentíny a súčasný 8. najlepší footgolfový hráč na svete Matias Perrone z Argentíny.

„Mediálny footgolfový turnaj spojil na jednom mieste známe osobnosti, skvelých športovcov a novinárov, ako aj budúcich novinárov – našich študentov a ich pedagógov. Vytvorili sme tak priestor na vzájomné spoznanie sa, odovzdanie si skúseností a hlavne na spropagovanie tohto krásneho športu,“ uviedla Dana Petranová, dekanka FMK UCM v Trnave.

Hráči a družstvá súťažili o celkové víťazstvo v individuálnej aj tímovej kategórií. Absolútnym víťazom sa stal Ben Clarke v špeciálnej kategórii International s počtom kopov 28. Zo súťažiacich dosiahol najlepšie umiestnenie Ján Kozák ml. s počtom kopov 29. Na druhom mieste sa umiestnil Richard Slezák, asistent trénera FK Inter Bratislava, na treťom mieste Martin Ševela, hlavný tréner ŠK Slovan Bratislava a na štvrtom mieste Dávid Hancko z MŠK Žilina.

„Footgolf je svetový fenomén. Vždy sa teším, keď si môžem zahrať. Dnes som mal skvelých spoluhráčov, atmosféra bola výborná. Som rád, že tento rok prišli noví účastníci a verím, že ľudia si tento šport obľúbia,“ uviedol Ján Kozák ml.

„Museli sme ukázať technické zručnosti, nešlo o behanie, skôr o premyslené kopy a cit pre loptu. Ako doplnkový šport to bolo super, páčilo sa mi to. Bola to moja premiéra, darilo sa mi a určite by som si to ešte vyskúšal," doplnil Dávid Hancko.

V súťaži družstiev sa na prvom mieste umiestnil tím ŠK Slovan Bratislava. Na druhom mieste sa umiestnil tím športových redaktorov RTVS a na treťom mieste tím MŠK Žilina. „Spojili sme príjemné s užitočným, čo je pre nás veľmi dôležité. Nenechali sme nič na náhodu a zostavili sme skvelý tím,“ zhodnotil víťazstvo Martin Ševela.

„Footgolf je veľmi dobrým spestrením a premostením futbalu. Veľa hráčov sa po kariére v tomto športe našlo. Myslím si, že je to jeden z dobrých druhov zábavy, ktorý samozrejme skrýva aj športové umenie a spĺňa či už pohybový alebo spoločenský účel,“ dodal Richard Slezák.

Pozitívne turnaj hodnotil aj Juraj Gubáni, predseda FootGolfového Klubu Senec. „Myslím, že turnaj prebiehal veľmi dobre a všetci účastníci boli spokojní. Podarilo sa nám prilákať aj najväčšie súčasné footgolfové hviezdy, ktoré sa tento víkend zúčastnia na medzinárodnom footgolfovom turnaji Slovak Footgolf Open, čo je veľmi pozitívna správa,“ dodal J. Gubáni.

Príjemne sa cítili aj samotní lídri svetového rebríčka. „Som šťastný, že som sa mohol zúčastniť tohto turnaja a stretnúť skvelých ľudí. Footgolf je výnimočný šport, pri ktorom spoznáte množstvo nových priateľov,“ zhodnotil Ben Clarke.

Umiestnenie tímov:
1. miesto: ŠK Slovan Bratislava
2. miesto: RTVS
3. miesto: MŠK Žilina

Umiestnenie jednotlivcov:
1. miesto: Ján Kozák ml.
2. miesto: Richard Slezák
3. miesto: Martin Ševela
Absolútny víťaz: Ben Clarke (UK)

SkolskyServis.sk informoval Peter Krajčovič, Fakulta masmediálnej komunikácie UCM v Trnave

Téma TASR