Finále 10. ročníka Futbalovej miniligy Prešovskej univerzity

Dominik Jakubkovič, 9. decembra 2017 16:47

Hoci je december a počasie nie je najvhodnejšie, futbal v Prešove mal svoj sviatok.

Vyhodnotenie - družstvá Foto: PU Prešov


Prešov 9. decembra (SkolskyServis.sk) - Na multifunkčnom ihrisku Prešovskej univerzity sa konal finálový deň jubilejného 10. ročníka Futbalovej miniligy. Husté sneženie sprevádzalo zápas o tretie miesto medzi celkami Magister a Partizan. Bronzové medaily si napokon po bojovnom výkone zabezpečil Magister po výsledku 10 : 4.
Novinkou finálového dňa bol exhibičný zápas medzi bývalými najlepšími strelcami a koordinátormi Futbalovej miniligy, ktorý sa niesol v priateľskej až rodinnej atmosfére. Výsledok zápasu sme sa dozvedeli až po penaltovom rozstreli, ktorý lepšie zvládli koordinátori miniligy.

Vyvrcholením dňa bol finálový zápas, ktorý mal rovnakých aktérov aj v 9. ročníku. Vo vyrovnanom a vybičovanom zápase, ktorý bol plný zvratov, sa napokon radovali Jaščurky. Tím, ktorý si vybojoval v minilige už 4 prvenstvá porazil svojho súper Valhallu 10:8.

Najlepším strelcom miniligy sa stal Daniel Hreha s tímu Dixieland so 42 gólmi na konte. Najlepších z najlepších dekórovali garant Futbalovej miniligy, PaedDr. Juraj Mihalčín, PhD., riaditeľ predaja v spoločnosti Atak, Bc. Ivan Bobák, a tvorca nového putovného pohára pán Pavol Krempaský.

Do 10. ročníka Futbalovej miniligy sa prihlásilo celkovo 19 tímov, ktoré tvorilo 259 hráčov. Organizátori vyslovili prianie, že toto podujatie s bohatou históriu na Prešovskej univerzite bude pokračovať svojím 11. ročníkom už vo februári 2018.Dominik Jakubkovič

Najčítanejšie Vysoké školy

Téma TASR