Filozofická fakulta UMB už môže využívať nový telovýchovný objekt

TASR, 12. októbra 2018 9:25

Vznikol prestavbou a komplexnou rekonštrukciou bývalej posilňovne.

Banská Bystrica 12. októbra (TASR) – Filozofická fakulta Univerzity Mateja Bela (FF UMB) v Banskej Bystrici už môže využívať novú telovýchovnú budovu, ktorá vznikla prestavbou a komplexnou rekonštrukciou bývalej posilňovne, a to v rekordnom čase, za deväť mesiacov. Na jej slávnostnom otvorení sa v stredu (10. 10.) zúčastnili rektor UMB Vladimír Hiadlovský, ako aj vedenie fakulty, študenti a hostia.
Budova Filozofickej fakulty a Fakulty prírodných vied Univerity Mateja Bela (UMB) Foto: TASR/Dušan Hein

Ako pre TASR konštatoval prodekan pre rozvoj FF UMB Ivan Šuša, od prestavby objektu očakávajú skvalitnenie vyučovacieho procesu svojich študentov i celej univerzity, rovnako rozšírenie ponuky rôznych mimoškolských aktivít či iných služieb.

"Okrem rekonštrukcie vznikla nadstavba. Na prvom podlaží je štandardný priestor pre diagnostické centrum zamerané na výskum v športe, ale i na prezentáciu nových trendov vo vzdelávaní a praxi v rámci vyučovacích predmetov. Na podlaží je vytvorený priestor na aktivity kardiozóny, prípadne môže slúžiť ako učebne. Vybavenie dopĺňajú potrebné šatne, sociálne zariadenia a kancelária pre vyučujúcich. Na ďalšom poschodí vznikol priestor pre špecializované učebne - úpolová telocvičňa a posilňovňa," priblížil Šuša.

Ako dodal, v novom objekte vybudovali zázemie pre vonkajší športový areál, samostatné šatne, sociálne zariadenia a technické priestory na údržbu areálu.


Téma TASR