Festival Istropolitana Projekt štartuje už o 3 dni!

Miroslava Zvarová, 5. júna 2018 14:20

V čase od 8. do 13. júna 2018 sa bude konať v bratislavských divadlách medzinárodný festival divadelných vysokých škôl.

Bratislava 5. júna (SkolskyServis.sk) - I tento rok prijala ambasádorstvo herečka Emília Vášaryová.

Už od roku 1977 sa stretávajú talentovaní študenti divadla z celého sveta aby odprezentovali svoju prácu a vzájomne sa inšpirovali. Festival s dvojročnou periodiciou tento rok ponúka priestor pre 84 umeleckých škôl. Okrem obojstrannej konfrontácie mladých umelcov je festival platformou pre stretávanie sa budúcich profesionálnych divadelníkov s významnými autoritami divadelného sveta.Jedným z hlavných cieľov projektu je sprístupnenie študentom aj zahraničné toky inšpirácie a prezentovať divadelné inscenačné a interpretačné idey.

Festival je primárne určený pre mladých ľudí, ktorí radi skúšajú nové veci, študentov ale aj absolventov VŠMU i iných vysokých škôl a návštevníkov divadiel. Samozrejme srdečne pozvaná je aj verejnosť a turisti, ktorí sa budú nachádzať v týchto dňoch v Starom meste Bratislavy.

V minulosti sa festivalu zúčastnilo vyše 100 škôl z celého sveta. Medzi množstvom zapojených skôl bol napríklad aj Izrael, USA, Nemecko, Poľsko, Česká republika, Švajčiarsko, Maďarsko, Taliansko, Hong Kong, India, Rusko, Španielsko, Indonézia a množstvo ďalších.


Téma TASR