Falling Walls Lab Slovakia poskytne priestor mladým vedcom, inovátorom

Školský servis, 24. septembra 2017 8:33

Interdisciplinárny formát prvýkrát na Slovensku – 29. septembra v Bratislave.
Bratislava 24. septembra (SkolskyServis.sk) - V piatok 29. septembra 2017 bude Slovensko po prvýkrát hostiť podujatie – Falling Walls Lab Slovakia, ktoré organizuje Univerzita Komenského v Bratislave v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenskou technickou univerzitou, Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technickou univerzitou v Košiciach a Žilinskou univerzitou. Na pilotnom slovenskom ročníku tohto unikátneho projektu sa predstaví 21 prezentujúcich, ktorí boli odbornou porotou vybraní spomedzi prihlásených záujemcov. Falling Walls Lab Slovakia, nad ktorým prevzal záštitu Ing. Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu, je zároveň sprievodným podujatím Európskej noci výskumníkov 2017.

Slovenské kolo Falling Walls Lab ponúkne návrh riešenia rozmanitých, primárne celospoločenských otázok, v ktorých dominujú medicínske témy - napr. DNA; detekcia rakoviny; testosterón, prostata a mozog; diagnostika kondície mitochondrií; liečba nádoru či diagnostika včasného štádia rakoviny prsníka. Každý rečník dostane príležitosť prezentovať v anglickom jazyku svoj výskum, iniciatívu či podnikateľský model – v trojminútovom formáte pred odbornou porotou.

Víťaz slovenského kola získa miestenku na svetové Falling Walls Lab finále, ktoré sa uskutoční dňa 8. novembra 2017 v Berlíne, a lístok na prestížnu konferenciu Falling Walls Conference konanú dňa 9. novembra 2017. Do berlínskeho finále postupuje 100 účastníkov z celého sveta. Traja víťazi získajú finančnú výhru a predovšetkým príležitosť zopakovať svoje prezentácie ďalší deň na hlavnom pódiu prestížnej Falling Walls Conference.

Podujatie Falling Walls Lab Slovakia sa uskutoční dňa 29. septembra 2017 so začiatkom o 13.00 hod. v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty UK.

Bezplatná registrácia účasti na podujatí: https://www.eventbrite.com/e/falling-walls-lab-slovakia-2017-tickets-37479719851?ref=ebt
Bližšie informácie:
PhDr. Andrea Földváryová
vedúca
Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Univerzita Komenského v Bratislave
Tel.: +421 2 592 44 355
Mobil: +421 910 901 205
E-mail: andrea.foldvaryova@rec.uniba.sk
www.uniba.sk
www.facebook.com/Comenius.University

Najčítanejšie Vysoké školy

Téma TASR