F. Ružička bude na UMB diskutovať s verejnosťou o otázkach EÚ

Školský servis, 12. októbra 2018 7:55

Štátny tajomník F. Ružička bude v rámci podujatí Národného konventu na Univerzite Mateja Bela diskutovať s verejnosťou o aktuálnych otázkach EÚ za účasti podpredsedu vlády R. Rašiho.

Banská Bystrica 12. októbra (SkolskyServis.sk) - S cieľom oživiť celonárodnú diskusiu o aktuálnych témach EÚ s osobitným dôrazom na miesto Slovenska v ďalšom smerovaní európskeho projektu pokračuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR ďalším zo série podujatí #MYSMEEÚ. Uskutoční sa na pôde Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici v pondelok 15. októbra 2018 od 9:15 hod.

Foto: www.mzv.sk


Podujatie, za účasti študentov, zástupcov akademickej obce, mimovládnych organizácií a verejnosti v aule „Rotunda“ Ekonomickej fakulty UMB, Tajovského 10, slávnostne otvorí Richard Raši, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu a rektor UMB Vladimír Hiadlovský. V rámci panelu „Európska politika sa nás týka“ si štátny tajomník MZVaEZ SR František Ružička vymení názory so študentmi UMB a vypočuje si ich očakávania smerom k budúcnosti EÚ. V moderovanej diskusii (Martin Strižinec) sa v paneli „Európska únia, spravodlivosť a základné práva“ predstavia Radovan Geist, vydavateľ Euractiv Slovensko, Zuzana Štofová, riaditeľka Odboru európskych záležitostí a zahraničných vzťahov Ministerstva spravodlivosti SR a Robert Hajšel, riaditeľ Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku.

#MYSMEEÚ v Banskej Bystrici nadviaže na úvodné „kick off“ podujatie Národného konventu o EÚ na Bratislavskom hrade, na regionálne podujatia v Žiline, Zvolene a v Martine, ako aj na minuloročnú sériu diskusií o EÚ so študentmi v Banskej Bystrici, Nitre, Trnave a v Košiciach. Úlohou Národného konventu je zapojiť širokú verejnosť – od politikov, cez predstaviteľov štátnej správy, samosprávy, akademickej obce, cirkvi, občianskej i podnikateľskej verejnosti – do konštruktívnej proeurópskej diskusie.

Informácie o celkovom projekte, predchádzajúcich podujatiach, ako aj videotrailer #MYSMEEÚ sa nachádzajú na webovej stránke MZVaEZ SR: http://www.mzv.sk/europske_zalezitosti/mysmeeuTéma TASR