EUHL: Podpísali kľúčovú strategickú dohodu

Školský servis, 9. októbra 2018 14:20

Študentská hokejová súťaž, Študentská hokejová liga, Európska univerzitná hokejová asosiácia (EUHA) a Americká univerzitná hokejová asociácia (ACHA), podpísali dohodu o spolupráci.

Bratislava 9. októbra (SkolskyServis.sk) - Riaditeľ Ruskej študentskej hokejovej ligy Anton Khramtsev, prezident Americkej univerzitnej asociácie Paul Hebert a prezident Európskej univerzitnej hokejovej ligy Jaroslav Straka, dohodu potvrdili podpismi na zmluve.

Maxim Urazov, generálny riaditeľ ANO: „Direktorát Krasnojarsk 2019 privítal hostí a verí, že táto dohoda je veľkým krokom voči úspešnému napredovaniu študentského športu, konkrétne ľadového hokeja, ktorý prispieva k posilneniu väzieb medzi krajinami.“

„Ľadový hokej je podľa tradície najpopulárnejší šport v Rusku, kým Krasnojarsk, v kontexte blížiacej sa zimnej Univerziády 2019, bude centrom študentského športu. To je dôvod, prečo je symbolické mať túto historickú udalosť v meste, ktoré bude budúci rok hostiť Univerziádu. Nová etapa medzinárodnej spolupráce vo sfére študentského hokeja práve začala,“ povedal Anton Khramtsev.

Riaditeľ Ruskej študentskej hokejovej ligy Anton Khramtsev, prezident Americkej univerzitnej asociácie Paul Hebert a prezident Európskej univerzitnej hokejovej ligy Jaroslav Straka, dohodu potvrdili podpismi na zmluve. Foto: EUHL


„Podpísanie trojstrannej dohody o spolupráci je kľúčovou súčasťou partnerstva medzi ligami. Od roku už 2014 spolupracujeme s Európskou univerzitnou hokejovou ligou. Pokiaľ ide o Študentskú hokejovú ligu, spolu sme už v minulom roku uskutočnili dve významné udalosti. Ak budeme pokračovať v našej plodnej spolupráci, tak budeme schopní dosiahnuť ďalšie úspešné výsledky,“ povedal Paul Hebert: „Ďalej verím, že mesto je plne pripravené na zimnú Univerziádu 2019. Level bezpečnosti je jeden z najvyšších, aké som kedy videl a dejiská pre samotné stretnutia sú absolútne úžasné.“

„Dohoda nám dáva nové možnosti v oblasti študentského hokeja. Okrem hrania hokeja budeme mať príležitosť zúčastňovať sa na rôznych študentských výmenných programoch, ktoré umožnia študentom študovať na univerzitách v Európe, USA a v Rusku v rámci spoločných programov,“ povedal Jaroslav Straka.

Trojstranná dohoda o spolupráci umožní ligám pravidelne organizovať také medzinárodné súťaže ako Student Hockey Challenge a Majstrovstvá sveta vysokých škôl, ktoré každoročne zjednocujú najsilnejšie študentské tímy z rôznych krajín. Dohoda navyše zahŕňa spoluprácu v informačnej sfére.

Téma TASR