Duchovno-kultúrne podujatie Spišský Jeruzalem

František Trstenský, 18. mája 2017 8:22

Piaty ročník duchovno-kultúrneho festivalu Spišský Jeruzalem bude v dňoch 25. až 28. mája.

Foto: KU RužomberokRužomberok 18. mája (SkolskyServis.sk) - V priestoroch areálu Teologického inštitútu a Kňazského seminára v Spišskej Kapitule – Spišskom Podhradí, ktorý je súčasťou Katolíckej univerzity v Ružomberku, sa v dňoch 25. až 28. mája 2017 uskutoční už piaty ročník duchovno-kultúrneho festivalu Spišský Jeruzalem.

Chceme záujemcov pozvať na vernisáž výstavy akad. mal. Márie Spoločníkovej a zamyslenie nad jej tvorbou od doc. PhDr. Ivana Chalupeckého v Základnej umeleckej škole v Spišskom Podhradí vo štvrtok 25. mája o 17:00 hod. Obidvaja menovaní sú nositeľmi titulu „Doctor honoris causa“, ktorý im udelila Katolícka univerzita v roku 2015.

Z ďalších podujatí pozývame na krížovú cestu v piatok 26. mája o 15:00 hod priamo na Pažici – v Spišskom Jeruzaleme; pútnickú sv. omšu v sobotu 27. mája o 9:00 hod. na Pažici pri Kaplnke sv. Jána Nepomuckého, či pontifikálnu sv. omšu v nedeľu 28. mája o 9:00 hod. v Katedrále sv. Martina. Podrobné informácie sú na priloženom plagáte.

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac