Do programu Digital Media Campus sa zapojila Paneurópska vysoká škola

TASR, 11. decembra 2018 14:46

Memorandum o spolupráci podpísali Iveta Radičová, dekanka Masmediálnej fakulty Paneurópskej vysokej školy v Bratislave a Milan Dubec, generálny riaditeľ Ringier Axel Springer Slovakia.Bratislava 11. decembra (TASR) - Do vzdelávacieho programu Digital Media Campus (DMC), ktorý funguje v rámci skupiny Ringier Axel Springer, sa zapojila ďalšia slovenská univerzita. Memorandum o spolupráci podpísali Iveta Radičová, dekanka Masmediálnej fakulty Paneurópskej vysokej školy (PEVŠ) v Bratislave a Milan Dubec, generálny riaditeľ Ringier Axel Springer Slovakia. TASR o tom informoval Peter Porubský, senior PR manažér spoločnosti.

Na základe spolupráce budú môcť študenti fakulty masmédií absolvovať vzdelávací program Digital Media Campus, ako aj platenú stáž v jednom z online titulov vydavateľstva Ringier Axel Springer. "Chceme vybrať tých najlepších, ktorých žurnalistika skutočne zaujíma, a ponúknuť im možnosť učiť sa od tých najlepších novinárov a priamo v praxi. Verím, že tak pomôžeme vychovať ďalšiu generáciu novinárov, ktorí budú pokračovať v ochrane demokracie na Slovensku," povedal Dubec.

Program Digital Media Campus predstavila v januári 2016 medzinárodná vydavateľská skupina Ringier Axel Springer Media AG. Vzdelávací program sa realizuje na Slovensku, ale aj v Poľsku, Maďarsku a Srbsku. Okrem intenzívnych vzdelávacích prednášok sú jeho súčasťou aj medzinárodné semináre a workshopy v Berlíne, Zürichu a Varšave.


Téma TASR