Ďalšie významné ocenenie pre UVLF v Košiciach

PhDr. Natália Novotná, 22. novembra 2016 13:08

Profesor Štefan Vilček si z Bratislavy priniesol cenu za celoživotné zásluhy v oblasti vedy a techniky

Košice 22. novembra (SkolskyServis.sk) - UVLF v Košiciach si minulý týždeň pripísala na konto dve významné ocenenia. Dva dni po získaní prestížnej Národnej ceny za kvalitu prišla z Bratislavy do Košíc ďalšia cena.

Profesor Štefan Vilček si z Bratislavy priniesol cenu za celoživotné zásluhy v oblasti vedy a techniky Foto:V kategórii Celoživotné zásluhy v oblasti vedy a techniky za významný príspevok k rozvoju molekulovej diagnostiky a epizootológie vírusových nákaz zvierat cenu získal prof. Ing. Štefan Vilček, DrSc., z katedry epizootológie a parazitológie UVLF v Košiciach. Počas galavečera, ktorý bol vyvrcholením Týždňa vedy a techniky na Slovensku mu ju v priestoroch Incheba Expo Bratislava odovzdal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan.
„Potešilo ma, že som získal toto významné ocenenie. Jedným dychom však musím dodať, že na mojej výskumnej práci sa podieľali desiatky domácich a zahraničných spolupracovníkov, ktorí sú spoluautormi spoločných publikovaných vedeckých prác. Chcem sa im poďakovať za kolegiálny prístup pri riešené vedeckých problémov, za tvorivú atmosféru, za množstvo spoločných nápadov. Na pyramíde tohto spoločného úsilia a za optimálnych pracovných podmienok na UVLF sa zrodilo toto ocenenie“, vyjadril poďakovanie profesor Vilček.

PhDr. Natália NovotnáTéma TASR