Česká komédia Bajkeri je už aj na DVD, pokrstila ho Celeste Buckingham

Laura Mlynárová & Katarína Winklerová, 21. marca 2018 14:28

Česká komédia Bajkeri už aj na DVD

Bratislava 21. marca (SkolskyServis.sk) - Film Bajkeri je komédia pre všetky generácie a pre všetkých, ktorí majú radi bicykle, výlety, prírodu a veria na lásku. Bajkerov videli diváci v slovenských kinách od 26.októbra a 14. marca vyšli aj na DVD, ktoré v Bratislave pokrstila jedna z hlavných postáv, Celeste Buckingham.

Foto: Laura Mlynárová


V hlavných úlohách sa predstavili Hana Vagnerová, trio mladých hercov – hviezda českej televíznej šou Tvoje tvář má známý hlas Adam Mišík, Jan Komínek, ktorý má za sebou okrem úloh v televíznych seriáloch Ulice, Znamení koně a Svatby v Benátkách i hlavnú rolu v rozprávke Pravý rytíř, a Vojtěch Machuta, ktorý si zahral v seriáloch Gympl s (r)učením omezeným a Vinaři. Na dievčenské sedadlá si okrem Celeste Buckingham sadli, herečky Julie Šurková, Štěpánka Fingerhutová, ktorú diváci poznajú z komédie Dvojníci alebo zo seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 a exotická speváčka a tanečnica Esther Lubadika, ktorá zaujala v jednej zo sérií súťaže Česko Slovensko má talent.Ešte pred tým, než Celeste v Bratislave pokrstila DVD, podelila sa o svoje zážitky z nakrúcania, ale aj o tom, aké filmy má rada. „Ja pozerám hocičo. Pozriem si vážny film ale aj nejaký bollywoodsky, no nepohŕdnem napríklad ani Avengermi od Marvelu.“ Ten jej, Bajkeri, v ktorom si zahrala je podľa jej vlastných slov, nie len pre mladých. „Je to rodinný film o rodinných vzťahoch a mladých ľuďoch, ktorí sa hľadajú. Tento film apeluje však hlavne na mladých, aby zdvihli hlavy od technológií a aby sa pozreli na svet aký je krásny.“ Potom už došlo k samotnému krstu DVD-čka. To Celeste pokrstila pumpou na gumy bicykla.

Krst v klube Čierny drak bol dostupný všetkým fanúšikom Celeste a filmu. Prvých dvadsať šťastlivcov si dokonca mohlo odniesť DVD-čko s venovaním, či uchmatnúť speváčku na selfie. Na pár otázok a spomínanú selfie sme si Celeste ukradli aj my :-)

Ahoj Celeste, tak v prvom rade, ako si sa vlastne dostala k tejto ponuke-zahrať si v komédii?

- Oslovila ma produkcia, kastingová agentúra. Išla som na kasting, zahrala som scénu, o ktorú ma poprosili a o týždeň-dva som dostala odpoveď, že by ma teda chceli do filmu, takže klasika.

Aké máš spomienky na nakrúcanie filmu, máš nejaký zážitok, na ktorý vždy rada spomínaš?

- Na nakrúcanie mám veľmi dobré spomienky avšak boli aj náročnejšie dni, keď sme už boli naozaj všetci vyčerpaní, spotení z bicyklovania, ale inač to bolo celé veľmi príjemné. Zišli sme sa tam veľmi dobrá banda, všetci sme si rozumeli aj so štábom aj s produkciou, takže to bolo fakt veľmi príjemné natáčanie.


A s kým sa ti najlepšie spolupracovalo z celého kolektívu?

- S Esther (Esther Lubadika, tanečnica a speváčka), vďaka filmu sme najlepšie kamarátky doteraz. Ona je taký istý blázon ako som ja. Keď sme mali čas počas prestávok, ja som spievala, a ona to toho tancovala, produkcia nás mala úplne plné zuby. My sme boli najväčšie „zloby“ na celom pľaci.

Vo filme si bola súčasťou partie mladých ľudí, máš aj ty svoju partiu kamarátov s ktorými rada tráviš čas?

- Áno a polovica z nich, ktorí mimochodom zmeškali celý krst, tu momentálne stojí. (Tu sa Celeste otočila na svojich kamarátov) Hovorím to do rozhovoru, aby to bolo jasné . Hovorím, že ste môj gang, s ktorým chodím pravidelne von.

Film Bajkeri nebola tvoja filmová premiéra. Mnohí ťa určite zaregistrovali aj ako princeznú v rozprávke Láska na vlásku. Ktorá z postav ti vyhovovala viac? Cítila si sa lepšie ako princezná alebo práve ako mladá teenagerka?


- Bola som nadšená, že som bola princeznou, ale príjemnejšie mi bolo, keď som hrala rolu práve tej pubertiačky, pretože byť slovenskou princeznou, v prvej slovenskej rozprávke po pätnástich rokoch, bola veľká zodpovednosť. Zároveň som za to dostala veľký „hejt“, prečo práve táto cudzinka hrá slovenskú princeznú. V Bajkeroch som mala možnosť byť viac sama sebou ako mladá baba, ktorá ide na sústredenie so svojimi kamarátmi a zamiluje sa, takže mi to bolo určite prirodzenejšie.

Zamrzelo ťa to? Pripúšťaš si „hejterov“?

- Nie, keby som ja riešila, koľko „hejtov“ ja dostávam za deň, alebo všeobecne za moju kariéru, tak by mi asi hrablo. „Hejty“ sú väčšinou bez logiky takže to neberiem do úvahy. Je to iné ako objektívna kritika nejakého odborníka, ktorý povie, že to mohlo byť lepšie


Laura Mlynárová & Katarína Winklerová

Téma TASR