V druhú májovú nedeľu vysokoškoláci priblížia zaujímavosti mesta

TASR, 21. apríla 2019 8:49

Ide o tretí ročník podujatia Čo ste možno (ne)vedeli o bystrickom námestí.Banská Bystrica 21. apríla (TASR) – Študenti Katedry cestovného ruchu a spoločného stravovania Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici chystajú v druhú májovú nedeľu (12. 5.) pre Banskobystričanov i návštevníkov mesta pod Urpínom podujatie, na ktorom sa môžu dozvedieť fakty a zaujímavosti o námestí či miestnych produktoch. TASR o tom informovala Diana Javorčíková, štatutárna zástupkyňa Banskobystrického okrášľovacieho spolku, ktorý je spoluorganizátorom akcie spoločne s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko a mestom.

"Počas druhej májovej nedele, ktorá tradične patrí oslave našich mamičiek, sa v Banskej Bystrici uskutoční v poradí tretí ročník podujatia Čo ste možno (ne)vedeli o bystrickom námestí. Počas dvoch hodín sa záujemcovia dozvedia viac i o produktoch Banskej Bystrice, ktoré predstavia na mieste. Jedným z nich je meď, druhým pivo," konštatovala Javorčíková. Študenti budú oblečení v tyrkysových tričkách.

Popri "vzdelávaní" na každom stanovišti organizátori pripravia hry a súťaže s odmenami, čo má prilákať rodiny s deťmi. Akciu organizujú pre všetky vekové kategórie, aby sa zabavili najmenší i tí skôr narodení.

Téma TASR