B. Bystrica: Študenti UMB v tyrkysových tričkách prevedú ľudí histório

TASR, 12. mája 2018 10:39

Podujatie "Čo ste možno nevedeli o bystrickom námestí?" sa uskutoční v sobotu od 13. do 16. h.

Banská Bystrica 12. mája (TASR) – Aj tento rok sa študenti cestového ruchu z Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici s Banskobystrickým okrášľovacím spolkom (BBOS) a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko spoločne s mestom rozhodli zorganizovať druhý ročník dobrovoľníckeho projektu, ktorý turistov a domácich oboznámi s históriou Námestia SNP. Podujatie "Čo ste možno nevedeli o bystrickom námestí?" sa uskutoční v sobotu od 13. do 16. h.
Banská Bystrica Foto: TASR

Ako informovala Diana Javorčíková, štatutárna zástupkyňa BBOS, v dnešný deň sa skutočne oplatí vyhľadať tyrkysové tričká, ktoré budú mať študenti na sebe. Celý projekt odštartovali vlani a študenti sa inšpirovali pravidelným podujatím Bystrická hodinka.

"Môžete nás stretnúť na Námestí SNP vo výrazných tyrkysových tričkách. Na siedmich stanovištiach sa dozviete viac o baníckej histórii mesta, hlavných atraktivitách námestia, Národnej ulici, bystrických pivovaroch alebo o významných osobnostiach mesta, napríklad Ladislavovi Hudecovi a Matejovi Belovi," priblížila študentka Tereza Pohančaníková.

Ako dodala, pre zahraničných návštevníkov plánujú výklad a interaktívne hry v anglickom jazyku.


Téma TASR