Arcibiskup Cyril Vasiľ prednášal na Teologickej fakulte v Košiciach

František Trstenský, 17. marca 2017 9:26

Na Teologickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) si v pondelok 13. marca pripomenuli sv. Tomáša Akvinského.

Arcibiskup Cyril Vasiľ prednášal na Teologickej fakulte v Košiciach Foto: KU Ružomberok


Košice 17. marca (SkolskyServis.sk) - Teologická fakulta v spolupráci s Kňazským seminárom sv. Karola Boromejského v Košiciach pripravila slávnostnú akadémiu, na ktorej vystúpil so svojou prednáškou prof. ThDr. ICODr. Cyril Vasiľ, SJ, PhD., arcibiskup a sekretár Kongregácie pre východné cirkvi vo Vatikáne.
Arcibiskup Cyril Vasiľ prednášal na Teologickej fakulte v Košiciach Foto: KU Ružomberok

Akadémie sa zúčastnili viacerí vzácni hostia, napr. Mons. vladyka Milan Chautur, CSsR, košický apoštolský exarcha, Mons. Marek Forgáč, pomocný košický biskup a Mons. Alojz Tkáč, emeritný biskup ako aj mnohí iní hostia cirkevného a spoločenského života.

Sekretár Kongregácie pre východné cirkvi arcibiskup Cyril Vasiľ, SJ predstavil zákon v koncepcii sv. Tomáša Akvinského podľa Sumy Teologickej II, I. qq. 90-97 a poukázal na isté paralely medzi vnímania zákonov sv. Tomášom a dnešnou dobou.

Akadémiou sprevádzali aj hudobné vstupy vokálneho zboru Gregoriana pod vedením Mareka Kleina a básne Milana Rúfusa interpretované Zuzanou Eperješiovou.

Na záver akadémie sv. Tomáša Akvinského bola košickým pomocným biskupom a pedagógom Teologickej fakulty Mons. Marekom Forgáčom prednesená modlitba sv. Tomáša Akvinského za milosť dobrého života.

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac