Antidopingová agentúra SR bude spolupracovať s farmaceutmi z UK

TASR, 20. októbra 2017 10:02

Memorandum o vzájomnej spolupráci je založené na inovatívnom partnerstve a snahe o dosiahnutie nového poznania v oblasti vedy.

Bratislava 20. októbra (TASR) – Antidopingová agentúra SR začala spolupracovať s Farmaceutickou fakultou Univerzity Komenského v Bratislave.
Foto:
"Boj proti dopingu je globálna záležitosť a aby sme dokázali odborne riešiť jednotlivé aspekty, potrebujeme sa spojiť s profesionálmi z rôznych oblastí. Len takto môžeme spoločne chrániť čistý šport," uviedla riaditeľka Antidopingovej agentúry SR Žaneta Csáderová. Memorandum o vzájomnej spolupráci je založené na inovatívnom partnerstve a snahe o dosiahnutie nového poznania v oblasti vedy ako neoddeliteľnej súčasti vysokoškolského a postgraduálneho vzdelávania.

Obe strany vyjadrili ochotu spolupráce pri rozvoji vzdelania, vedy a výskumu, ako aj konzultácií v oblasti povolených a zakázaných zlúčenín v športe. Zároveň potvrdili pripravenosť spoločne participovať na tvorbe a realizácii takých iniciatív, ktoré vyústia do spoločných postupov a do vypracovania projektov s cieľom vytvárania podmienok na vznik nových partnerstiev v oblasti antidopingu.


Téma TASR