Úspešní Záhoráci dobýjajú svet - Mirka Partlová

Katarína Winklerová, 10. novembra 2018 8:26

O tom, že zo Záhoria pochádza pomerne slušný počet úspešných ľudí, niet pochýb.

Herečka Miroslava Partlová Foto: TASR


Bratislava 10. novembra (SkolskyServis.sk) - Miroslava Partlová (1985) je slovenská divadelná a televízna herečka. Pochádza zo Záhoria – z Malaciek. Študovala hudobno-dramatický odbor na konzervatóriu v hlavnom meste. Účinkovala vo viacerých inscenáciách, no najmä muzikáloch (Hamlet, Na skle maľované, West Side Story, Fontána pre Zuzanu). V súčasnosti (2015) je známa ako Angie zo seriálu Panelák. O tom, ako zvláda stresové situácie a čo robí, ak práve nespieva a nehrá, nám prezradila sama.

Miri, pri pohľade na tvoj dátum narodenia si začnem spievať: „ som aprílové dieťa. Vždy jak sa mi to do hry hodí. Pravidlá vymýšľam“ . Čo ty a pravidlá? Si striktne za ich dodržiavanie, alebo sa riadiš heslom: „ Pravidlá sú na to, aby sa porušovali“ ?

Ako kedy. :-) Ale za posledné roky som človek, ktorý rád dodržiava určité pravidlá, respe. riadim sa podľa nich a je to niekedy ťažké. Či už v našej brandži, alebo v živote. Verím však, že ak ich človek porušuje vedome, tak „ božie mlyny melú“ .....  Tak radšej už poslúcham. :-)

Oko diváka Ťa mohlo v poslednom čase, okrem iného, zazrieť v televíznej šou „Tvoja tvár znie povedome“. Mňa by skôr v tejto súvislosti zaujímalo, či sa k svojim výkonom neskôr vraciaš – prostredníctvom archívu. Alebo si jednoducho užiješ daný moment, vypočuješ si „hodnotenie“ a všetko ostatné necháš plynúť?

Všetko sa deje v danom momente a v danej energii. Je fakt, že teraz by som veľa čísel robila inak, ale v tom momente som to cítila tak a urobila pre to maximum! Takže je zbytočné sa k tomu vracať.

Zákulisné dianie býva často veľmi zaujímavé, či už v pozitívnom alebo negatívnom zmysle slova. Ako zvládaš všetok tlak, ktorý na teba vyvíja okolie?

Časom si človek na to všetko zvykne.:-) Netreba to veľmi vnímať, ale ani zaspať na vavrínoch. Každý z nás vie, čo v živote dosiahnuť a niekedy je tá cesta ťažšia, inokedy nie. Treba na sebe pracovať a rozvíjať sa, skúšať a nebáť sa. Dôležité je zostať vždy sám sebou! :-)

Pri akej (ne)činnosti sa najlepšie odreaguješ, oddýchneš si?

Najviac sa dobíjam cestovaním! Keď som ďaleko od všetkého a od všetkých! :-)) Milujem spoznávať nové krajiny, zvyky, jedlá a hierarchiu. Ale niekedy mi stačí zostať doma s rodinkou a som najspokojnejší tvor na svete. :-)

Nedá mi neopýtať sa, spievaš si v sprche?

Veľa ľudí sa ma to pýta :-)))). Nie! Niekedy si len zopakujem texty a pre šetrenie času. Inak som v sprche ticho. :-)

Čo sa Ti vybaví pri slove „ domov“ ? Spájaš si ho so Záhorím?

Mama, otec, detstvo.. Mala som krásne detstvo! Záhorie je moja súčasť. A navždy zostane mojím domovom, nech už som kdekoľvek na svete! :-)

Súvisiace články:

Úspešní Záhoráci dobýjajú svet - Ján Slezák
Úspešní Záhoráci dobýjajú svet - Magdaléna Šebestová

Katarína Winklerová (Filozofická fakulta UK - Katedra žurnalistiky)

Kreativita, pohotové reakcie, rýchla učenlivosť, ochota, otvorený, priateľský prístup. Vzťah k hudbe, umeniu, deťom. Baterky si dobíjam prostredníctvom športu, čítania kníh, či spievaním na rôznych akciách.

Téma TASR