Aj študentky UKF Nitra sa zapojili do guerilla kampane

UKF Nitra, 5. júna 2018 13:44

Hlavným cieľom kampane bolo upozorniť na smutnú realitu nie len doma, ale po celom po svete a minimalizovať negatívny dopad plastových tašiek na životné prostredie ich častým používaním.

Aj študentky UKF Nitra sa zapojili do guerilla kampane Foto: UKF Nitra


Nitra 5. júna (SkolskyServis.sk) - Základnou myšlienkou netradičnej guerilla kampane, ktorú realizovali študentky Katedry marketingovej komunikácie a reklamy Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre bolo poukázať na nadmerné používanie plastových tašiek a sáčkov, a tým minimalizovať ich negatívny dopad na životné prostredie.
Plasty sú odolné voči rozkladu a sú takmer nezničiteľné. Každý rok sa vyhodí do odpadu až neuveriteľných 8 miliárd plastových tašiek, čo je alarmujúce číslo. Práve plasty, ktoré sú vyrobené ľudmi s nami zostanú až stovky rokov. Sú ľahké, pružné a odolávajú vode, slnku i mechanickému poškodeniu. Pretože ich výrobou sa znehodnocuje životné prostredie je možné, že malou zmenou svojich návykov, možeme spoločne dosiahnuť veľký výsledok!

V rámci tejto kampane bola nainštalovaná plastová figurína, oblečená do plastových a igelitových tašiek. Tejto úlohy sa študentky zhostili naozaj bravúrne. „Módnym doplnkom“ figuríny bola štatistika, ktorá poukazovala, že každý Slovák počas jedného roka spotrebuje 466 tašiek, čo považujú za vysoké číslo, ktoré ohrozuje naše životné prostredie. Súčasťou bol taktiež výstižný plagát s textom: „Používajte vlastné tašky alebo použite radšej papierovú tašku. V prípade, že aj tak odchádzate s igelitkou, zrecyklujte ju!“

Guerilla kampaň, ktorú organizovali študentky prvého ročníka magisterského štúdia marketingovej komunikácie a reklamy na UKF sa uskutočnila v utorok, 29. mája 2018 na pešej zóne v Nitre. Inštalácia bola verejnosti prístupná od 12:30 do 15:00 h. Väčšina okoloidúcich sa pri figuríne zastavili, dokonca sa s ňou niektorí aj s nadšením odfotografovali.

Téma TASR