A. Kiska víta vytvorenie komisie UMB, ktorá preverí rigorózne práce

TASR, 14. novembra 2018 6:49, aktualizované 14. novembra 11:24

Na rigoróznu prácu šéfa parlamentu sa ho pýtali aj študenti počas diskusie.

Banská Bystrica 14. novembra (TASR) – Prezident SR Andrej Kiska privítal vytvorenie komisie, ktorá sa má zaoberať preverením rigoróznych prác a podozrení z plagiátorstva. Schválil ju Akademický senát Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici v pondelok (12.11.). Sú v nej aj študenti.
Foto:

"S rektorom UMB sme diskutovali o komisii, privítal som tento krok a hovorili sme aj o tom, kedy by mohli prísť prvé výsledky a kto je členom komisie," konštatoval Kiska v utorok na pôde UMB.

Na rigoróznu prácu šéfa parlamentu sa ho pýtali aj študenti počas diskusie.

"Úprimne poviem, už tomu nerozumiem, v tejto téme som sa celkom stratil, ale čo som jasne povedal, že akademická sloboda ako každá sloboda nesie so sebou zodpovednosť vo vzťahu k študentom, pedagógom a verejnosti," zdôraznila hlava štátu.

Prezident SR zavítal medzi študentov UMB pri príležitosti blížiaceho sa štátneho sviatku - Dňa boja za slobodu a demokraciu, 17. november, ktorý je tiež dňom študentstva.

"Tento týždeň som sa rozhodol navštíviť šesť vysokých škôl, dve v Košiciach, dve v Banskej Bystrici a v stredu dve v Bratislave, aby som sa porozprával s mladými ľuďmi, ako vidia našu krajinu a ako ja vnímam ich úlohu v našej krajine. Nabitá aula a množstvo otázok ma potešili, rovnako ako uvoľnená a príjemná atmosféra. Odchádzam s príjemnými dojmami," uviedol Kiska pre médiá.

Na otázku, ako vidí svoju budúcnosť, reagoval: "Prosím, dajte mi trochu času. Mám ešte pred sebou sedem mesiacov prezidentovania a musím tvrdo makať," dodal Kiska.


Téma TASR