Župní študenti opäť na BSK TechDay a BSK eSports League

Školský servis, 4. októbra 2018 10:54

TechDay je súčasťou Majstrovstiev SR v elektronických športoch.

Bratislava 4. septembra (SkolskyServis.sk) - TechDay, ktoré je súčasťou trojdňových Majstrovstiev SR v elektronických športoch, sa uskutoční v dňoch od 5. do 7. októbra v čase od 8:00 do 17:00 hodiny. Projekt je organizovaný pod záštitou bratislavského župana Juraja Drobu a zúčastnia sa ho aj študenti škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Tí budú môcť opäť zažiť atmosféru plnú technologických noviniek a zábavy a dokonca si zmerajú sily v už druhom stredoškolskom turnaji v elektronických športoch BSK eSports League 2018. Ide o organizovaný turnaj, kde budú študenti zo stredných škôl súťažiť v 5 videohrách. Víťazi dostanú šancu zabojovať s profesionálmi na oficiálnych Majstrovstvách SR v elektronických športoch počas nasledujúcich dvoch dní.

Základnou myšlienkou podujatia BSK Tech Day je podporiť rozvoj talentovaných ľudí na Slovensku a ukázať im výhody štúdia vedy a techniky na Slovensku aj to, že technické vedy nie sú len o matematike, programovaní a fyzike, ale aj o zábave. Zoznámiť študentov s rôznymi kariérnymi cestami v rámci IT alebo iných odborov a búrať tak mýty že ide len o nudnú prácu za počítačom, alebo že je to práce len pre mužov. Ukázať študentom možnosti a kvalitu štúdia vysokých škôl na Slovensku. Vedľajším cieľom podujatia je aj mediálna výchova mládeže formou diskusií s populárnymi youtubermi, streamermi a celebritami a tak študentov vychovať k lepšej digitálnej gramotnosti a zoznámiť ich s nástrahami digitálneho sveta. Podujatie dáva deťom pozitívne vzory a pomocou reálnych príbehov a skúseností z praxe ich motivuje vybrať si kariéru v IT / technologickej oblasti. Nakoľko podľa prieskumov republikovej únie zamestnávateľov na Slovensku chýbajú desaťtisíce IT odborníkov, sa cieľ podujatia zhoduje aj s dlhodobými požiadavkami trhu práce.


Téma: Župní študenti opäť na BSK TechDay a BSK eSports League
Termín: 5.10.2018 od 8:00 do 17:00 hodiny
Miesto: Refinery Gallery, Vlčie hrdlo, BratislavaMajstrovstvá SR v elektronických športoch je podujatie počítačových a konzolových hier. Počas troch októbrových dní sa v Refinery Gallery v Bratislave stretnú fanúšikovia počítačových hier, študenti, známe osobnosti a veľa ďalších ľudí. Pre návštevníkov sú pripravené panelové diskusie, workshop, herno-technologická výstava, prednášky a rozhovory so zaujímavými hosťami z oblasti technológií, virtuálna realita a vela ďalšieho.

Foto:


SkolskyServis.sk informovala Mgr. Lucia Forman , hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja

Téma TASR