Žiacka chodecká liga: päťkolová súťaž v atletickej chôdzi

Erika Karová, 5. októbra 2017 6:56

Prvé kolo XI. ročníka Žiackej chodeckej ligysa začína dnes na Štadióne SNP na Štiavničkách.

Foto: Archív BCF Dukla BBBanská Bystrica 5. októbra (SkolskyServis.sk) - Organizátori občianske združenie BCF a VŠC Dukla Banská Bystrica v školskom roku 2017/2018 zostali verní tradícii organizovania päťkolovej súťaže v atletickej chôdzi pod známym názvom „Žiacka chodecká liga“. Chlapci a dievčatá, žiaci ZŠ, začujú prvý výstrel XI. ročníka štvrtok 5. októbra o 14.00 hod. na štadióne SNP na Štiavničkách. V prípade zlého počasia sa súťaž presunie na halu Dukla na Štiavničkách.

Súťažiť sa bude v disciplíne atletická chôdza podľa platných pravidiel Slovenského atletického zväzu. Žiackej chodeckej ligy sa v školskom roku 2017/2018 môžu zúčastniť žiaci ZŠ ročníka narodenia 2002 a mladší v daných kategóriách a im prislúchajúcich tratiam. Ku pôvodným šiestim kategóriám pribudli ďalšie dve, určené žiakom a žiačkam ročníkov narodenia 2010 a mladších.

V súťaži jednotlivcov boduje prvých desať pretekárov. Prvý pretekár získava 11 bodov, druhý 9 bodov, tretí 8 bodov, štvrtý 7 bodov........a desiaty pretekár získava 1 bod.

Po každom kole budú ocenení prví traja pretekári v každej kategórii diplomom a medailou. Organizátori po každom kole vyhodnotia jeden najhodnotnejší výkon kola, ktorý ocenia trofejou.

Prví traja pretekári v celkovom poradí s najväčším počtom bodov v každej kategórii na konci dlhodobej súťaže budú ocenení pohárom a vecnými cenami. Na konci súťaže budú prvé tri družstvá základných škôl v celkovom poradí ohodnotené trofejou.

Ku hlavnému partnerovi BCF s.r.o. a partnerom BCF Dukla Banská Bystrica a ŠG Banská Bystrica v XI. ročníku pribudol Slovenský atletický zväz, ktorý prispel finančnou podporou. Mediálnymi partnermi tohto ročníka sú Priekopník, TV Hronka a Svet ŠPORTU.Erika Karová
PredsedníčkaBCF o.z.
Lucia Kršňáková – tajomníčka Žiackej chodeckej ligy

Téma TASR