Žiaci a učitelia ZŠ s MŠ Šoporňa podajú pomocnú ruku prírode

Školský servis, 25. apríla 2013 10:01

Brigády na Vodnej priehrade Kráľová sú v Šoporni už tradíciou. Založil ju dnešný starosta, vtedy ešte riaditeľ tamojšej školy v roku 2007.

Šoporňa 25. apríla (SkolskyServis.sk) - Žiakom a učiteľom ZŠ s MŠ Šoporňa nie je ľahostajné, v akom prostredí žijú a trávia voľný čas. Preto sa rozhodli podať pomocnú ruku prírode. Po vzore nadšencov z Obecného úradu v Šoporni, vodných športovcov, obyvateľov obce Šoporňa v spolupráci s Povodím Váhu zorganizujú v piatok 26. apríla od 10.00 hodiny veľkú brigádu – budú čistiť brehy Vodnej priehrady Kráľová, uviedol starosta Šoporne Milan Vlček.
Vodné dielo Kráľová Foto: TASR

V tomto roku je to už druhá veľká brigáda na priehrade. V sobotu 23. marca zorganizovali obecný úrad, vodní športovci a hasiči prvé čistenie, pri ktorom desiatky dobrovoľníkov vyzbierali vyše 200 vriec odpadu – fliaš, pneumatík, nárazníkov z áut, či iných naplavenín. Nadšenci vtedy vyčistili 500 metrový úsek brehu. Starosta Milan Vlček očakáva, že vyše 300 žiakov v piatok vyčistí ďalších 500 metrov.

Brigády na Vodnej priehrade Kráľová sú v Šoporni už tradíciou. Založil ju dnešný starosta, vtedy ešte riaditeľ tamojšej školy v roku 2007. Odvtedy každoročne pred letnou sezónou dobrovoľníci a žiaci, ktorým záleží na prostredí, v ktorom žijú, zbierajú odpad po nezodpovedných spoluobčanoch.

Kráľovská priehrada je obľúbeným miestom na oddych nielen Šoporňanov, ale aj mnohých obyvateľov okolitých obcí. Je súčasťou Vodného diela Kráľová, ktoré má rozlohu viac ako desať kilometrov štvorcových.

Téma TASR