Záujemcovia sa môžu prihlásiť na Národné stretnutie mládeže P18

TASR, 19. januára 2018 13:01

Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove bude späté so Svetovými dňami mládeže 2019 v Paname.

Bratislava/Prešov 19. januára (TASR) – Záujemcovia o Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove, ktoré sa uskutoční 26. - 29. júla, sa môžu na podujatie začať prihlasovať. TASR o tom informoval Michal Lipiak z komunikačného tímu P18.

"V metropole Šariša začneme prípravu na Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia už o rok v Paname. Zídeme sa v meste, ktoré preberie štafetu po R13 v Ružomberku a P15 v Poprade," povedal tajomník Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska Ondrej Chrvala. Prvý účastník, ktorý sa na národné stretnutie v Prešove prihlásil, je rehoľník zo Spoločnosti Božieho Slova a pochádza zo Sniny. "Formulár je k dispozícii na stránke www.prihlasovanie.narodnestretnutiemladeze.sk. Medzi prvými sa prihlásil aj bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko," uviedol Miroslav Novák, ktorý je zodpovedný za registráciu.

Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove bude späté so Svetovými dňami mládeže 2019 v Paname. Za ich myšlienkou stojí svätý Ján Pavol II., ktorý osobne zavítal do Prešova 2. júla 1995. Jeho návštevu pripomína Ulica Jána Pavla II. pri Mestskej hale, ale aj socha v nadživotnej veľkosti pri Konkatedrále sv. Mikuláša či pamätné tabule v Katedrále sv. Jána Krstiteľa a pri pomníku obetí Prešovských jatiek.

Podujatie sa v podobných rozmeroch koná po tretíkrát. Historicky prvé sa konalo v Ružomberku. Pod Čebrať prišlo v roku 2013 niekoľko tisíc mladých ľudí. Druhé bolo v roku 2015 v Poprade. Pod Tatry prišlo okolo 3500 mladých ľudí. V Prešove sa očakáva okolo 4000 mladých ľudí.


Téma TASR