Zahraniční dobrovoľníci prídu pomôcť na Slovensko

Školský servis, 4. júla 2018 7:49

Viac ako 70 ľudí z Mexika, Talianska, Holandska, Francúzska, Taiwanu a iných európskych, ázijských krajín príde pomáhať na verejnoprospešné aktivity na Slovensko.

Zlatná na Ostrove Foto: Inex


Bratislava 4. júla (SkolskyServis.sk) - Zúčastnia sa 8 medzinárodných dobrovoľníckych táborov (workcampov), ktoré už 25 rokov organizuje OZ INEX Slovakia.

Mladí ľudia z celého sveta prídu pomôcť renovovať slovenské hrady (Lipovce, Brekov, Čabraď, Obišovce). Pomôžu tiež so starostlivosťou o zvieratá na Eco farme v Zlatnej na Ostrove, či environmentálnymi prácami pri záchrane a oživení dedinky Slatinka pri Zvolene. Voľnočasové aktivity, výlety pre ľudí s postihnutím ocenia klienti DSS Integra v Bratislave a OZ Barlička v Prešove.

V rámci tábora dobrovoľníci pripravia podujatie „Hody kultúr“, kde sú vítaní všetci z okolia. Čakajú ich prezentácie krajín a kultúr účastníkov. Pozvánky uverejníme na stránke www.inex.sk a Facebook INEX Slovakia.

Medzinárodný dobrovoľnícky tábor (workcamp) spája ľudí z rôznych krajín už od roku 1920, kedy sa po skončení prvej svetovej vojny uskutočnil prvý takýto projekt. Ročne sa workcampov zúčastní 14 000 dobrovoľníkov, aby pomohli miestnym komunitám počas 2-3 týždňov bez nároku na finančnú odmenu. Cieľom projektov je aj osobnostný rozvoj mladých ľudí, ktorí sa stanú tolerantnejšími voči novým kultúram, sebavedomejšími, flexibilnejšími a ochotnejšími pomôcť.

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.


SkolskyServis.sk informovala Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka projektov
INEX Slovakia – občianske združenie,

Téma TASR