Začína Veľké finále športového projektu Ľahšie to ide ľahšie

TASR, 9. júna 2018 8:25

Prvé dva ročníky projektu Ľahšie to ide ľahšie sa uskutočnili v rokoch 2008 a 2009.

Bratislava 9. júna (TASR) - Pohyb, zdravý životný štýl a pestrá strava – to sú hlavné atribúty projektu Ľahšie to ide ľahšie, ktorý sa opäť snažil rozhýbať deti a učiteľov na hodinách telesnej výchovy a apelovať tak na dôležitosť každodenného pohybu pre celkové zdravie človeka. Prvé dva ročníky projektu Ľahšie to ide ľahšie sa uskutočnili v rokoch 2008 a 2009. Po niekoľkoročnej prestávke sa minulý rok konal jeho tretí a tento rok už štvrtý ročník. Veľké finále sa uskutoční od 10. hodiny na Partizánskej lúke v Bratislave.

Projekt je určený pre žiakov druhého stupňa základných škôl a prvých štyroch ročníkov osemročných gymnázií. Zapojiť sa doň mohli všetky školy z celého Slovenska tak, že v uplynulých mesiacoch cvičili podľa dvoch pripravených cvičebných plánov a zasielali výsledné časy, ktoré dosiahli s deťmi na vopred určenej cvičebnej dráhe. Z každého kraja boli vybrané tri najlepšie školské tímy, ktoré sa stretnú v sobotňajšom Veľkom finále v Bratislave.

O odborný športový dohľad nad celou súťažou sa opäť starajú manželia Zuzana a Maroš Molnárovci, certifikovaní tréneri vrcholových športovcov. Na podujatie prijal opäť pozvanie aj Richard Lintner, ktorý bude sprevádzať účastníkov aj verejnosť športovou časťou podujatia.

Téma TASR