Výstava fotografií ukáže, ako by samosprávy mali myslieť na deti

TASR, 23. novembra 2017 9:33

Nadácia pre deti Slovenska pripravila v rámci svojho programu Komunity priateľské deťom a mladým ľuďom vzdelávaciu výstavu s názvom Samospráva rešpektujúca práva detí a mladých ľudí.

Foto: Nadácie pre deti SlovenskaBratislava 23. novembra (TASR) - "Fotografie vystavené v štyroch slovenských mestách by mali otvoriť diskusiu o tom, aké kroky je potrebné urobiť, aby sa samosprávy naozaj priateľskými stali," TASR informoval projektový manažér Peter Lenčo.

Výstava je určená deťom, mladým ľuďom, rodičom, aktívnym občanom, komunitám a samosprávam. Jej cieľom je vytvoriť priestor, v ktorom by bolo možné hovoriť o potrebách detí a mladých ľudí a spoločne hľadať možnosti, ako ich naplniť.

Fotografie vznikali v rôznych kútoch Slovenska. Zobrazujú príklady samospráv, škôl, mimovládnych organizácií a projektov, ktoré idú príkladom a darí sa im vytvárať bezpečný a podnetný priestor pre deti a mládež. "Ukazujú 12 princípov a oblastí, ako sú napríklad inklúzia, výchova a vzdelávanie, voľný čas, kultúra a umenie, šport a rekreácia, zdravotná starostlivosť či sociálne služby."

Výstava je dostupná na Mestskom úrade v Nových Zámkoch od 20. do 24. novembra, ďalej si ju budú môcť pozrieť záujemcovia v Súkromnej základnej škole Nová Dubnica od 27. novembra do 1. decembra, v Cirkevnej základnej škole Romualda Zaymusa v Žiline od 4. do 7. decembra a na Mestskom úrade v Prešove od 11. do 15. decembra. V budúcom roku by podľa organizátorov mala putovať ďalej po Slovensku.

Autorom fotografií je Rastislav Očenáš, pod koncept a sprievodný text sa okrem neho podpísali Aneta Chlebničanová a Peter Lenčo.


Téma TASR