Vychádza knižné pokračovanie dobrodružstiev Kapitána Padáka

Školský servis, 30. septembra 2017 8:55

Hlavný hrdina knižnej novinky, kpt. Daniel Padák, opäť vzlietne do výšin, aby ukázal svojim mladým fanúšikom lietania a cestovania krásy našej planéty.

Kapitán Padák & Pašerácka spojka-obálka knihy Foto: Plutošop s.r.o., archív K. Baluchovej


Bratislava 30. septembra (SkolskyServis.sk) - Zatiaľ čo prvý titul zo série dobrodružstiev sympatického pilota Kapitána Padáka s názvom „Kapitán Padák & Straty a nálezy” čaká na svoje uvedenie na český knižný trh (prostredníctvom vydavateľstva Albatros), autorka Kristína Baluchová pripravila pre slovenských čitateľov jeho druhé pokračovanie.

Kristína Baluchová Foto: Plutošop s.r.o., archív K. Baluchovej
Hlavný hrdina knižnej novinky, kpt. Daniel Padák, opäť vzlietne do výšin, aby ukázal svojim mladým fanúšikom lietania a cestovania krásy našej planéty z letovej hladiny niekoľko tisíc stôp. No tentoraz čitateľov tento skúsený pilot Boeingu 737 nezavedie iba do prostredia dopravných lietadiel, ale nazrieme spolu s ním aj do života letcov zo zvieracej ríše v autentickom prostredí Spojených arabských emirátov, kde Kristína Baluchová niekoľko rokov žila a tvorila.

Počas jesenných prázdnin sa Daniel zoznamuje s mladým slovensko-austrálskym pilotom Milanom a jeho mamou – veterinárkou Matildou, ktorá je zároveň autorkou populárnej knihy „Mama má emu”. Žije v Smoleniciach a skutočne doma v rámci svojho súkromného zoo chová aj exotické zvieratko emu, o ktorom napísala spomínaný bestseller. Emu nedokáže lietať; krásu vtáčích manévrov však môžeme obdivovať u dravcov, ktorých kpt. Padák a jeho kolegovia stretávajú na oblohe takmer každý deň.

V jedno novembrové ráno sa hlavný hrdina stane nedobrovoľne súčasťou pašeráckej spojky! Na scéne, resp. v kargu jeho lietadla sa objavia vzácne sokoly, ktoré majú byť nelegálne dopravené do Spojených arabských emirátov… Je možné, že Padák a jeho kamarát z detských čias – cestovateľ Peter Kufor majú s touto nekalou činnosťou niečo spoločné? Pilotova neter Ivanka sa spolu so svojím spolužiakom Olivierom budú snažiť povesť strýka Dana „očistiť”, a pomôže im v tom aj Matilda. Tá nezaprie svojho dobrodružného ducha a poletí do púšte, aby dolapila podozrivých pašerákov priamo pri čine.
Čítačka Šamorín Foto: Plutošop s.r.o., archív K. Baluchovej

Šiesta kniha z dielne autorky Kristíny Baluchovej (druhá zo série Kapitán Padák) nás opäť veľa naučí o povolaní pilota, zhotovení padákov či ornitológii, a je doplnená trefnými ilustráciami Ondreja Sovu. Na slovenský knižný trh bude novinka „Kapitán Padák & Pašerácka spojka“ uvedená v polovici októbra a prinesie zábavné čítanie nielen pre deti a mládež, ale aj pre dospelých fanúšikov cestovania a lietania. Viac informácií o knižnej novinke, ako aj autorke knižnej série nájdete na webe: www.kristinabaluchova.sk.
Čítačka Šamorín Foto: Plutošop s.r.o., archív K. Baluchovej

Text a foto: Plutošop s.r.o., archív K. Baluchovej

Kapitán Padák & Pašerácka spojka (2. kniha zo série pre deti a mládež: Kapitán Padák)
ISBN: 978-80-972130-3-9, Plutošop s.r.o., 2017, 144 str., 1. vydanie
Ukážka: http://www.kristinabaluchova.sk/sk/kapitan-padak-paseracka-spojka-uryvok/

Téma TASR