V Turčianskej knižnici bola beseda s Danušou Dragulovou-Faktorovou

Školský servis, 3. októbra 2017 11:20

Deti sa dozvedeli veľa informácií o detských knihách, o tvorbe knihy.

V Turčianskej knižnici bola beseda s Danušou Dragulovou-Faktorovou Foto: Vydavateľstvo Daxe


Bratislava 3. októbra (SkolskyServis.sk) - Turčianska knižnica v Martine pravidelne organizuje podujatie Tvorcovia kníh medzi deťmi a mládežou. V rámci neho sa v pobočke Sever na Jilemnického ulici konala beseda so spisovateľkou, šéfredaktorkou detských časopisov Maxík a Zvonček Danušou Dragulovou-Faktorovou. Literárne dopoludnie s ňou prežili druháci zo Súkromnej ZŠ BellAmos pod vedením tr. uč. Ivony Guráňovej a žiaci 2. a 4. ročníka Súkromnej ZŠ T. Zanovita pod vedením Heleny Feriančíkovej a Ivany Trnkócyovej. Deti sa dozvedeli, ako vznikajú knihy i časopisy pre deti, so spisovateľkou sa hrali na literárnych detektívov, ale aj so slovami.

„Deti sa dozvedeli veľa informácií o detských knihách, o tvorbe knihy. Pani spisovateľka veľmi pútavo priblížila deťom svoj život a svoju tvorbu,“ zmienila sa Mgr. I. Trnkćyová.

„Odporúčam, aby takéto stretnutia boli častejšie,“ navrhovala tr. uč. druhákov H. Feriančíková, „veď nejedno dieťa sa vžilo do príbehov, tajov a odnieslo si množstvo nezabudnuteľných zážitkov.“

Na záver deti od hostky dostali časopisy Maxík a Zvonček. Podujatie Tvorcovia kníh medzi deťmi a mládežou z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Po kliknutí na fotografiu si môžete pozrieť fotogalériu:

V Turčianskej knižnici bola beseda s Danušou Dragulovou-Faktorovou Foto: Vydavateľstvo Daxe

Téma TASR