V Trnave sa uskutoční cez víkend herný festival

TASR, 11. apríla 2018 14:11

V dňoch 13. až 15. apríla sa uskutoční v Trnave herný festival UniCon 2018.

Herný festival UniCon Trnava Foto: Herný festival UniCon TrnavaTrnava 11. apríla (TASR) – V dňoch 13. až 15. apríla sa uskutoční v Trnave herný festival UniCon 2018. TASR informovala organizátorka podujatia Magdaléna Švecová.

V piatok bude jeho súčasťou vedecko-odborná konferencia a v jeho dejisku - priestoroch bývalej základnej školy v Jame budú pribúdať jednotlivé atrakcie. "Večer je na programe oficiálne otvorenie festivalu, ktorý odštartuje Peter Konečný prehliadkou najlepších herných a technologických reklám," spresnila Švecová.

Návštevníci si budú môcť vyskúšať, čo aktuálne ponúka herný priemysel. "K dispozícii bude všetko od klasiky až po najnovšie technologické vychytávky. Pokiaľ ide o novinky, okrem zaujímavého obsahu pre virtuálnu realitu Rift, Vive a Playstation VR tento rok festival ponúkne aj výnimočný zážitok vo forme unikátneho Cyberith Virtualizeru," uviedla Švecová.

Okrem najnovšej hernej techniky si prídu na svoje aj pamätníci a milovníci retra, ktorým bude k dispozícii samostatný priestor poskytujúci hmatateľný prehľad herných dejín. "Vďaka klenotom zo zbierky českej Retroherny, Slovenského múzea dizajnu, ale aj pomaly rastúceho depozitu budúceho trnavského Múzea hernej histórie, bude tento rok k dispozícii doteraz najkompletnejší prehľad herných zariadení," doplnila Švecová.

Téma TASR