V Snine sa pokúsia vytvoriť rekord najdlhšej živej detskej stonôžky

TASR, 11. septembra 2018 7:41

Rekord bude snímaný aj dronom, keďže ide o veľký počet osôb.

Snina 11. septembra (TASR) – Rekord najdlhšej živej detskej stonôžky sa pokúsia vytvoriť v meste pod Vihorlatom v piatok 14. septembra. Zapojiť sa do nej môžu všetky deti od piatich rokov.
Bez popisu Foto: TASR

Pokus o rekord sa uskutoční na sninskom námestí o 10.00 h. "Rekord bude snímaný aj dronom, keďže ide o veľký počet osôb. Rekord bude kontrolovať a počítať Igor Svítok z certifikovanej organizácie Slovenské rekordy. Následne sa ho pokúsime dostať do Guinessovej knihy rekordov," informovala jedna z autoriek projektu Hedviga Hamžíková-Harvánková, ktorá ho pripravila v spolupráci s mestom a Mestským kultúrnym a osvetovým strediskom v Snine. Zrealizujú ho aj v prípade nepriaznivého počasia.

Akcia je súčasťou Dní mesta Snina. Rovnako na námestí v rámci nich pripravili o 13.00 h pre návštevníkov kultúrny program sninských škôl a záujmových združení. Koncert skupiny Kandráčovci si budú môcť vypočuť o 17.00 h. Počas piatka a soboty tam čaká na záujemcov tiež už v poradí 28. Sninský jarmok.

Nedeľňajší program (16.9.) sa uskutoční na starom ihrisku. Začína slávnostnou dožinkovou bohoslužbou v kostole Povýšenia svätého kríža. V rámci dožinkových slávností vystúpia folkloristi i kúzelník. Pripravené je aj tradičné podujatie Človek, pes a kôň. Chýbať nebudú sninské tatarčané pirohy a historické vozidlá.


Téma TASR