V obci Lipová chystajú Obstacle Course Race - preteky detí

Školský servis, 18. júna 2017 8:30

Druhý júlový víkend, t.j. 8.7.2017 sa v areáli Základnej školy v obci Lipová (okres Nové Zámky) budú konať preteky OCR.
Lipová 18. júna (SkolskyServis.sk) - Ide o preteky OCR (Obstacle Course Race), čiže terénny prekážkový beh. Je to nový druh športu, ktorý ako ovládol celý svet. Nejde len o mechanické napodobovanie pohybov, ale o komplex prekážok a zároveň vedomostí a prežitia v prírode. "My sme sa rozhodli začať s rozvojom už u detí, a to všetkých vekových kategórií. Je to úžasná zábava, ktorú zvládne každý”, informovali u organizátori preteku.

Deti v dnešnej dobe trávia príliš veľa času pri televízii, počítači, smartfónoch či tabletoch. Organizátori tvrdia, že deťom chcú vrátiť radosť z pohybu, ponúkajú možnosť oboznámiť sa s blatom a prírodou a dokázať i, že zvládnu aj obtiažnejšie prekážky, než si myslia ich rodičia. Preto deti učí - stačí chcieť a dokážu všetko.

Na pretekoch nie je vek dieťaťa obmedzený. Menším deťom budú môcť rodičia pomôcť. Rodičia sú veľakrát prekvapení, koľko ich deti zvládnu. Deti môžu postúpiť do ďalšieho kola.

Prví traja z každej vlny od 5 do 15 rokov, dostávajú zlatú mincu a automaticky postupujú do finálneho kola, ktoré sa uskutoční 7. októbra 2017 na akcii Majster Ranča na ranči Nový dvor v Malom Lapáši. "Nie však len oni sú na túto akciu pozvaní, pozývame všetkých, ktorí by chceli zažiť úžasný deň plný atrakcii a hlavne povzbudiť našich finalistov v záverečnom boji Titánov" dodávajú organizátori.

Na deti čakajú rôzne druhy prekážok a rôzna dĺžka trate. „Trať staviame vždy podľa podmienok miesta, kde sa usporadúvajú. Či už je to podliezanie, preskakovanie, vodná nádrž, podliezanie “ostnatého” drôtu ( ide vlastne o lano - zjemnenejšiu formu od dospeláckych pretekov), strieľanie z praku, či hod oštepom, bývajú aj prekážky na balans, a rôzne iné. Ako hovorím zaleží od možnosti a ponuky terénu, kde sa preteky usporadúvajú.“

Okrem Lipovej sa preteky uskutočnia aj 5.8.2017 na Ranči Nový Dvor v Malom Lapáši a 16.9.2017 na akcii Brázda v Nových sadoch.

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac