Trnava: Žiaci stredných škôl súťažili na 12. Župnej olympiáde

TASR, 19. apríla 2018 8:31

Viac ako tisícka športovcov z 35 škôl Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) súťažila v stredu v ôsmich odvetviach.

Trnava 19. apríla (TASR) - Po dvanásty krát sa v Trnave otvorili brány Župnej olympiády stredoškolskej mládeže. Viac ako tisícka športovcov z 35 škôl Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) súťažila v stredu v ôsmich odvetviach – hádzanej, futbale, volejbale, basketbale, karate, cyklistike, silovom päťboji a atletike.
Ilustračné foto Foto: TASR

"Myšlienka študentskej olympiády ako jedno z vrcholových podujatí župy je dobrá a spája celý kraj. Zastúpené boli všetky okresy kraja a možno do budúcna budeme uvažovať o zvýšení počtu disciplín," povedal na slávnostnom otvorení predseda TTSK Jozef Viskupič.

Otvárací ceremoniál si vychutnali aj bývalí i súčasní slovenskí športovci, futbalové legendy Spartaka Trnava, niekoľkonásobná paralympijská víťazka v streľbe Veronika Vadovičová, olympijský víťaz v boxe z Helsínk z roku 1952 Ján Zachara či šampión z olympiády v Rio de Janeiro z roku 2016 Matej Tóth. "Myslím, že deťom treba dávať impulzy, aby videli myšlienky olympizmu, hoci len v rámci župy. Hádam to bude väčšia motivácia, aby sa hýbali a športovali. Ak môj úspech ovplyvnil nejaké deti, tak to stojí zato a ten cieľ, pre ktorý športujem, sa podaril," povedal úspešný chodec Tóth.Téma TASR