Trafačka predstaví práce žiakov Súkromnej strednej umeleckej školy

TASR, 8. júna 2018 14:57

Nitrianska fotogaléria Trafačka v piatok predstaví tvorbu žiakov Fotografického dizajnu Súkromnej strednej umeleckej školy dizajnu v Nitre.

Nitra 8. júna (TASR) – Nitrianska fotogaléria Trafačka v piatok predstaví tvorbu žiakov Fotografického dizajnu Súkromnej strednej umeleckej školy dizajnu v Nitre. Na výstave s názvom Ego vždy vyfučí predstavia žiaci od prvého po štvrtý ročník svoje diela a tvorbu z obdobia jedného školského roka.Ako informoval František Kolář z Trafačky, na výstave budú prezentované práce rôzneho charakteru. „Od hravých a radostných diel až po konečnú fázu tvorby plagátov a kalendárov tak, aby sa v plnej miere predstavila činnosť odboru Fotografický dizajn,“ uviedol Kolář.

Výstava potrvá v Trafačke do 1. júla. Jej návštevníci na nej uvidia práce, ktoré na svojich cvičeniach vytvorili žiaci umeleckej školy. „Bude to voľný výstavný súbor, módna fotografia, kalendáre a iné diela vytvorené s využitím širokého spektra fotografických techník. Od analógovej a experimentálnej fotografie cez hravé kontaktné kópie i práce s využitím fotografických roztokov a kolorovania,“ vysvetlili kurátori výstavy Daniel Brogyányi a Jozef Peniak.


Téma TASR