Svätý Anton:Na Detské dni sv. Huberta sa chystá viac ako 1600 školákov

TASR, 12. júna 2018 14:59

V dňoch 20. a 21. júna totiž múzejníci pre najmenších návštevníkov pripravili kultúrno-vzdelávacie podujatie Detské dni sv. Huberta.

Na snímke sokoliari počas Dní Svätého Huberta v areáli Kaštieľa Svätý Anton 2. septembra 2017. FOTO TASR - Branislav Račko Foto: TASR


Svätý Anton 13. júna (TASR) - Už budúci týždeň si príde viac ako 1600 prihlásených detí do areálu svätoantonského kaštieľa užiť záver školského roka hravou formou. V dňoch 20. a 21. júna totiž múzejníci pre najmenších návštevníkov pripravili kultúrno-vzdelávacie podujatie Detské dni sv. Huberta.

"Na deti čakajú rôzne stanovištia, napríklad Zvuky zvierat, vystúpenie sokoliarov, Laserová strelnica, Jaskyniarstvo, Ako spolu žijú rastliny a zvieratá, Kŕmenie medveďa a diviaka a mnoho iných," priblížila Jana Slaná z múzea.

Deti, ktoré na podujatie prídu, neobídu na prázdno. Každá škola si z podujatia odnesie kŕmidlo pre vtáčika a sadeničku stromčeka, ktoré budú školákom pripomínať zážitky a chvíle strávené v spoločnosti svätoantonských múzejníkov.

Téma TASR