V Epicentre lásky sa pokúsia o rekord v reťazovom čítaní Maríny

TASR, 17. mája 2018 14:04

Do tohtoročného podujatia Noc múzeí a galérií sa v sobotu 19. mája po prvý raz zapojí so svojou najväčšou atrakciou Bankou lásky banskoštiavnické Epicentrum lásky v Dome Maríny.

Na snímke rodný dom Maríny Pischlovej, lásky básnika Andreja Sládkoviča v Banskej Štiavnici 22. júna 2017. FOTO TASR - Branislav Račko Foto: TASR


Banská Štiavnica 17. mája (TASR) - Do tohtoročného podujatia Noc múzeí a galérií sa v sobotu 19. mája po prvý raz zapojí so svojou najväčšou atrakciou Bankou lásky banskoštiavnické Epicentrum lásky v Dome Maríny.

"Už túto sobotu od 19.00 h do polnoci bude Banka lásky otvorená pre širokú verejnosť zdarma," informovala PR manažérka Epicentra lásky Katarína Javorská s tým, že zároveň tu bude prebiehať pokus o vytvorenie slovenského rekordu v reťazovom čítaní básne Marína - Najdlhšej ľúbostnej básne na svete.

Banka lásky je jedinou bankou na svete, kde si páry, jednotlivci, ale aj rodiny môžu uschovať svoj príbeh lásky. Je vytvorená z 2900 veršov oficiálne Najdlhšej ľúbostnej básne sveta a nachádza sa tu takmer 100.000 Schránok lásky. Každá reprezentuje písmeno, znak alebo medzeru Sládkovičovej Maríny.

Téma TASR