Slovenská registrácia na Svetové dni mládeže v Paname sa končí 20.9.

TASR, 19. októbra 2018 8:25

Organizačný tím tvrdí, že sa snažili tému SDM priniesť medzi mladých ľudí a zároveň im ponúknuť návod, ako sa na toto stretnutie dostať.Bratislava 19. októbra (TASR) - Registrácia na Svetové dni mládeže (SDM) v Paname sa pre slovenských pútnikov uzavrie v sobotu 20. októbra. TASR o tom informovala Konferencia biskupov Slovenska (KBS).

"Veríme, že všetci tí, ktorí mali v srdci túžbu ísť putovať spolu so svätým otcom sa už prihlásili a, samozrejme, ešte stále je tu pozvanie pre ďalších," uviedol Ján Michalský, člen organizačného tímu SDM.

Organizačný tím tvrdí, že sa snažili tému SDM priniesť medzi mladých ľudí a zároveň im ponúknuť návod, ako sa na toto stretnutie dostať. "Veľmi ma teší, že viac ako 170 pútnikov naše pozvanie prijalo, a teším sa na spoločné dobrodružstvo v januári v Paname," uviedol Ondrej Chrvala, vedúci organizačného tímu SDM.

Ukončením registrácie sa príprava na SDM posúva do ďalšej fázy, ktorá je určená už len pre registrovaných pútnikov. V rámci nej sa v sobotu 27. októbra uskutoční v Ružomberku prvé z dvoch prípravných stretnutí, ktoré prinesie praktické rady a odporúčania pred cestou.


Téma TASR