Slovenská katolícka charita pripravila kampaň, bojuje proti extrémizmu

TASR, 20. júna 2018 8:45

Chce prispieť k vytvoreniu spoločnosti, ktorá dokáže poskytnúť pomoc človeku v núdzi a zároveň si uchovať zvyky, tradície a hodnoty, ktoré sú súčasťou jej identity.

Bratislava 20. júna (TASR) – Pri príležitosti Svetového dňa utečencov, ktorý pripadá na stredu, spúšťa Slovenská katolícka charita (SKCH) kampaň Čo je domov? Chce prispieť k vytvoreniu spoločnosti, ktorá dokáže poskytnúť pomoc človeku v núdzi a zároveň si uchovať zvyky, tradície a hodnoty, ktoré sú súčasťou jej identity. TASR o tom informovala manažérka pre komunikáciu a PR SKCH Sylvia Hamadejová.
Foto: Web SKCH

Otvorenie projektu a spustenie kampane bude v stredu o 10.00 h pri Bráne slobody v bratislavskom Devíne. Súčasťou podujatia je aj výstava detských kresieb z rôznych krajín sveta. Po skončení sa presunie do obchodných centier v Bratislave. Počas troch rokov trvania projektu si ju bude môcť verejnosť pozrieť po celom Slovensku.

Kampaň je súčasťou trojročného európskeho projektu Mind, ktorý je spoluprácou 12 charitatívnych organizácii z 11 krajín Európy. Generálny sekretár SKCH Erich Hulman uviedol, že SKCH sa snaží, aby sa spoločnosť stala vnímavou na potreby tých, "ktorí sú nútení vykoreniť sa zo svojho prirodzeného prostredia a začať život v novej krajine".


Téma TASR