Skupina Sám Sebou prichádza s novinkou Na čom záleží

TASR, 3. decembra 2018 14:06

Tentokrát do nahrávacieho štúdia chlapci zobrali aj Dašu Kostovčík, bývalú speváčku formácie Peter Bič Project.

Počas nahrávania piesne v Štúdiu 7 v Prešove Foto: Peter Novotný


Bratislava 3. decembra (TASR) - Skupina Sám Sebou sa po predošlých dvoch úspešných skladbách Znova sa zamiluj a V šťastí aj nešťastí, rozhodla potešiť fanúšikov novou skladbou. Tentokrát do nahrávacieho štúdia chlapci zobrali aj Dašu Kostovčík, bývalú speváčku formácie Peter Bič Project, a spoločne nahrali duet s názvom Na čom záleží. TASR informoval PR manažér Marek Kučera.

Všetko sa začalo jedného dňa v októbri, kedy spevák Matúš Fifik hral doma na gitare a zrazu dostal nápad, ktorý si ihneď nahral na mobil. „Táto melódia ma zaujala svojou pokojnou náladou a tak som ju zahral nášmu textárovi Ferimu, ktorému sa tiež veľmi zapáčila. Feri pieseň v priebehu dvoch dní otextoval a potom to už išlo veľmi rýchlo. Po vypočutí prvého dema sme si povedali, že by sme mohli urobiť z tohto songu duet. Tak sme začali hľadať speváčku. Oslovili sme Dašku a bola to tá najlepšia voľba," uviedol pre médiá Matúš Fifik.

Zaujímavosťou vzniku duetu Na čom záleží je, že Daška sa s kapelou stretla prvýkrát osobne až priamo v štúdiu. Predtým sa so žiadnym jej členom nikdy nevidela. „Ponuka na duet ma veľmi milo prekvapila. Registrovala som ich singel V šťastí aj nešťastí a aj to, aký veľký ohlas má na YouTube. Bola som zvedavá, akú skladbu na spoluprácu so mnou chlapci vybrali. Hneď po prvom vypočutí som neváhala a som veľmi rada, že sme túto skladbu nahrali. Pieseň sme nahrávali v predvianočnom čase, avšak nie je to vianočný song. Je to univerzálna pieseň, ktorá sa hodí na akékoľvek obdobie, nielen na Vianoce. Skladba je o láske a o tom, čo je v živote najpodstatnejšie. Ja osobne milujem skladby, ktoré hovoria o naozajstných reálnych situáciách reálnych ľudí. Táto pieseň je presne taká, nájde sa v nej každý," doplnila speváčka Daša Kostovčík.

Počas nahrávania piesne v Štúdiu 7 v Prešove vznikal súčasne aj videoklip. O ten sa postarali chalani z Newill Media Agency. „Od začiatku sme mali jasnú predstavu, ako by mal klip vyzerať. Chceli sme, aby zachytával atmosféru a náladu, ktorá panovala v štúdiu počas samotného nahrávania. Pokoj, ktorý pieseň v sebe má, a radosť sme túžili preniesť aj do videoklipu," dodal Fifik.

Kapela nový song predstaví naživo už o pár dní na vianočnom koncerte, ktorý sa uskutoční 21. decembra v kultúrnom dome Smižany. Skupina Sám Sebou pochádza z Jamníka neďaleko Spišskej Novej Vsi. Na scéne pôsobí osem rokov a za ten čas stihla vydať tri štúdiové albumy, natočiť desiatky videoklipov, či odohrať množstvo koncertov na Slovensku i Českej republike. Rodinnú kapelu tvoria bratia Matúš a Marek Fifikovci a ich bratranec Robo Faith. Neoddeliteľnou zložkou skupiny je aj textár František Pavol.Téma TASR