Skupina Horkýže Slíže oslávi 25 rokov na koncertnom turné

TASR, 17. novembra 2017 9:20

Pustite Karola! je názov najnovšieho albumu skupiny Horkýže Slíže.

Bratislava 17. novembra (TASR) - Jedna z našich najlepších koncertných kapiel vydala svoj jedenásty radový album a fanúšikom ho predstaví na turné. Na šnúre šiestich koncertov od Bratislavy po Košice nebudú chýbať najväčšie hity ani skladby, ktoré formácia nikdy naživo nehrala.

Horkýže Slíže Foto: Horkýže SlížeNitrianska kapela Horkýže Slíže oslavuje štvrťstoročie na hudobnej scéne. Za to obdobie si na Slovensku aj v Česku vybudovala neotrasiteľnú pozíciu, vypredáva kluby, kultúrne domy aj športové haly. Peter Hrivňák - Kuko, Mário Sabo – Sabotér, Juraj Štefánik – Doktor a Marek Viršík – Vandel teraz pre fanúšikov pripravili nový album.

"Pustite Karola! je 11. radový album. Vznikal od konca roka 2016 až do leta 2017 a nahrával sa v LR štúdiu. Produkoval ho ako vždy Peter Sanchez Saniga. Plánujeme k nemu vydať aj LP Pustite Karola!, na ktorej bude o jednu skladbu viac ako na klasickom CD," uviedol pre médiá Hrivňák.

Nový album predstaví kapela na pripravovanom turné. "Tešíme sa, koncerty nás bavia najviac. Boli sme, sme a aj budeme koncertná kapela a koncerty sú naša najväčšia zbraň. Zahráme klasicky prierez našej tvorby. Playlist sme upravili špeciálne na toto turné a zaznejú aj skladby, ktoré sme naživo nikdy nehrali. Napríklad skladbu Nazdar sme upravili tak, aby sme ju zahrali bez klavíra. Doteraz sme vždy potrebovali pomoc klaviristu a hrali sme ju len výnimočne," dodal Hrivňák.

Na turné si chalani ako predkapelu berú skupinu Voči Zoči. "Toto turné bude veľké, takže, samozrejme, zvuk, svetlá a celá produkcia bude na top úrovni. A, samozrejme, nezabudneme na fóriky a vychytávky, ktoré k nám neodmysliteľne patria. Ale to nech sa fanúšikovia nechajú prekvapiť," doplnil Marek Viršík.Horkýže Slíže odohrali viac ako 2000 koncertov, vydali 15 albumov a na Youtube majú vyše 100 miliónov videní. V českej ankete Zlatý Slávik ich ocenili ako druhú najobľúbenejšiu slovenskú kapelu. "Sme radi, že nás považujú za naj koncertnú kapelu. Je to celé o tom, že nás stále baví hrať, koncerty si užívame a keď ide energia od nás, tak ju potom dostávame od ľudí naspäť. A to nás vždy poriadne nakopne," uzatvára Hrivňák.

Turné začne kapela koncertom 9. marca v bratislavskej Hant aréne, ďalšími zastávkami budú Nitra (10.3.), Trenčín (16.3.), Žilina (17.3.), Brezno (23.3.) a Košice (24.3.).

Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal. TASR informovala Nora Krchňáková z agentúry NK Factory.

Téma TASR